Hestia koondab algselt teatatust mitu korda vähem inimesi

{{1591770240000 | amCalendar}}
Foto: hestiahotels.com

Mai alguses kollektiivsest koondamisest teatanud Hestia Hotel Group peatab 190 töötaja koondamise ning vähendab personali umbes 35 inimese võrra. Juunikuus plaanitakse avada kõik hotelliketi üheksa hotelli.

Märtsi keskpaigas pea üleöö rohkem kui 90 protsenti oma käibest kaotanud hotelliketi juhtkond ei näinud mai alguses põhjust optimistlikeks stsenaariumiteks, aga on muutunud olukorra tõttu oma plaanid ümber teinud.

"Mai alguses oli meil info, et turismisektori piirangud jäävad tõenäoliselt kehtima veel suve lõpuni, mistõttu pidime vastu võtma raske otsuse koondada suur hulk töötajaid. Täna on aga olukord pisut parem ja selleks, et avada juba juunis kõik oma hotellid nii Eestis kui Lätis, vajame rohkem töökäsi," rääkis ettevõtte tegevjuht Kaisa Mailend.

Mailend usub, et turismisektor hakkab taastuma kiiremini kui näitasid mai alguses tehtud prognoosid. "Turismisektori piirangute leevendamise ja riigipiirde osalise avamise tulemusena näeme täna, et majutusteenuste tellimuste arv on hakanud tasapisi kasvama."

Turu taastumisest ei saa aga veel juttugi teha. Kuigi hotellides on hinnad erakordselt madalad ning võiks eeldada, et külastajaid rohkem, peavad ettevõtted pingutama, et katta kulusid.

"Kindlasti on turul vähem hotelle, aga sellevõrra on vähem ka kliente. Nii et võib-olla, kui anda mingisuguseid suuniseid, siis täna kõrgperioodil me oleme madalperioodi hinnas," ütles Mailend.

Kollektiivne koondamine küll peatati, kuid ettevõte ei välista, et peab tulevikus siiski rohkem koondama, kui koroonaviirus taas pead tõstab ja turismisektor uue hoobi saab.

Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu hinnangul ei saa aga veel väita, et hotellinduses juba midagi hästi oleks.

Liidu juht Ain Käpp ütles "Aktuaalsele kaamerale", et enamuse Eesti hotellide avamine on Soome ja Rootsi piiride avamise taga kinni.

"Turistid ei pääse meie riiki. Kui me mõtleme üldise käibe peale hotellides ja arvestades seda, et enamus hotelle on kinni, siis käibemaht võrreldes eelmise aastaga on viie kuni kümne protsendi vahepeal," rääkis Käpp.

Hestia Hotel Group OÜ on 2014. aastal Eesti-Skandinaavia kapitalil loodud kontserni emafirma. Grupil on Eestis ja Lätis kokku ligi 1000 hotellituba.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Merili Nael, Kertu Mooste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: