Otse kell 10: riigikogu arutelu linnastunud ühiskonna arengutest

Riigikogus algab neljapäeval kell 10 olulise tähtsusega riikliku küsimusena põhiseaduskomisjoni algatatud arutelu uue Eesti inimarengu aruande üle, mis kannab pealkirja "Linnastunud ühiskonna ruumilised arengud". Otseülekannet riigikogust saab jälgida portaalis ERR.ee.

Järjekorras üheksanda aruande keskseks teemaks on ruum – füüsiline ja aruteluruum – ning ruumi mõju inimeste heaolule ja ühiskondlikele protsessidele. Aruanne lähtub aina enam levinud arusaamast, et inimese elukvaliteet sõltub otseselt elukeskkonna ja aruteluruumi kvaliteedist.

Põhiseaduskomisjoni nimel esineb ettekandega aseesimees Lauri Läänemets (SDE). Ettekannetega esinevad veel Eesti inimarengu aruande peatoimetaja Helen Sooväli-Sepping ja peatüki "Eesti aruteluruum" toimetaja Indrek Ibrus.

Aruande koostamisesse on panustanud 39 teadlast Tartu Ülikoolist, Tallinna Ülikoolist, Tallinna Tehnikaülikoolist, Eesti Maaülikoolist, Eesti Kunstiakadeemiast, Helsingi Ülikoolist ja Manchesteri Arhitektuuriülikoolist.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: