Hipodroomi ärikvartali arendaja loodab tänavu ehitusega alustada

{{1591954200000 | amCalendar}}
Tallinna hipodroom.
Tallinna hipodroom. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Hipodroomi ärikvartali arendusega tegeleva Alfa Property juhatuse liikme Jaanus Miku sõnul on kvartali arendus jõudnud projekteerimise faasi ning ehitus võib alata neljandas kvartalis. Ehituse algust on seni takistanud praeguseks lahenenud erimeelsused kommunaalametiga.

"Loodame peatselt saada ehitusload esimestele büroohoonetele," ütles Mikk BNS-ile. Ta lisas, et linn on projekteerimistingimused väljastanud ja praegu toimub projekteerimine.

Miku sõnul on lahendatud ka erimeelsused Tallinna kommunaalametiga, mis on siiani takistanud arendusega edasi minekut. Hipodroomis puudub veevärk ja linn on varem nõudnud arendajalt pumplaga sademevee ärajuhtimise süsteemi loomist, mis läheks hinnanguliselt maksma 12 miljonit eurot. 

Mikk rääkis, et Alfa Property tellis Tallinna Tehnikaülikoolilt (TTÜ) uuringu, mille järgi pole kallist pumplat vajagi ja sobiks ka vabavooluga sademevee süsteem, kus vesi juhitakse ära läbi torude. Linn nõustus tema sõnul TTÜ hinnanguga ja osapooled jõudsid kokkuleppele. 

Lisaks sademevee ärajuhtimisele peab arendaja rajama ka kanalisatsiooni ning tooma sisse elektri ja vee.

Kopp lüüakse Miku hinnangul maasse kõige varem selle aasta neljandas kvartalis või järgmise aasta alguses. Arenduse kogumaht on umbes 250 000 ruutmeetrit. Ärikvartali ankurüürnikuks saab Elisa. 

Möödunud aasta lõpus välja kuulutatud ärikvartali arhitektuurikonkursi võitjaks kuulutati selle aasta veebruaris arhitektuuribüroo Hayashi – Grossschmidt Arhitektuur (HGA). 

Hipodroomi ärikvartali rajamine on veninud üle kümne aasta. Alfa Property üks omanikke Jaan Manitski algatas projekti 2007. aastal. Detailplaneeringut on tulnud aastatega ka kaasajastada.

Hipodroomi arendusega on seotud ka ärimees Martin Künnap, keda meedia on seostanud 50 000 euro annetamisega Keskerakonnale.

Ärikvartal rajatakse aadressile Paldiski maantee 50.

Tallinna teatel pole linn arendaja erilahendusega nõustunud

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul ei ole linn Alfa Property sademevee lahendusele kooskõlastust andnud.

"Arendaja käitumine on täiesti arusaamatu, valeväidetega ei ole võimalik linna kuidagi survestada. Arendaja võib alustada hoone ehitust ehitusloa olemasolul, kuid ilma kõikide võrkude olemasoluta, sh sademevee äravooluta hoone kasutusluba ei saa," ütles Klandorf pressiteates.

Klandorfi sõnul kohtus kommunaalamet projekteerijaga viimati 7. mail ning Tallinna Vesi ja kommunaalamet tegid sademevee ärajuhtimise lahenduse skeemile veel märkusi. Korrigeeritud skeemi arendaja aga kooskõlastuseks esitanud ei ole.

"Seega ei ole mingit kokkulepet olemas. Ootame arendajalt jätkuvalt eskiisprojekti sademevee äravoolutorustiku ja pumpla rajamiseks," ütles Klandorf.

"Arendajatel tuleb arvestada kehtestatud nõuetega sealhulgas sadevee ärajuhtimiseks ja selleks on Tallinna linn koos Tallinna Veega kehtestanud selged kriteeriumid. Kui mõne väikse ala sademevee ärajuhtimisest kraavi abil võib aru saada, siis antud juhul käib jutt väga suurest madalast rannaäärsest alast, mille veesüsteemid peavad kokku jooksma lähedasuvate linnaosadega," märkis Klandorf.

Abilinnapea sõnul on torustiku ehitamine muidugi kallim lahendus, aga linn ei saa lubada üleujutuste riski või kraavi külmumisel probleeme kogu piirkonnale. "Arendaja soovib sademevee kraavi rajada sinilipu staatust taotleva Stroomi ranna vahetusse lähedusse ja juba seetõttu ei saa me sellist lahendust lubada. Täna tehtud valed otsused tähendavad tulevikus linnale ja tegelikult igale linlasele tarbetut lisakulu," lisas ta.

Toimetaja: Barbara Oja

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: