Juhaste ja Künnap: teeme prokuratuuriga koostööd

50-eurone.
50-eurone. Autor/allikas: Euroopa Keskpank.

Keskerakonnale 50 000-eurose annetuse teinud Jana-Helen Juhaste ja Martin Künnap, kellelt raha pärineb, kinnitasid ühiselt tehtud pöördumises, et teevad prokuratuuriga annetuse asjaoludega seoses koostööd.

Avalduses selgitavad nad, et Künnap soovis oma lapse hüvanguks mõeldud ülekandega heastada lapse ja viimase ema ees enda elus tehtud valikuid. Juhaste soov oli aga teha kallis ninanips mehele, kes pole lapse kasvatamises osalenud.

"See pole kõige põnevam ega intrigeerivam selgitus, kuid kinnitame, et see on kogu tõde."

Juhaste ja Künnap kinnitavad avalduses, et neil pole 50 000 euroga seoses midagi varjata.

"Teeme koostööd prokuratuuriga, et võimalikult ruttu saaks kinnitust tõde: me oleme teinud eraelus halbu valikuid, kuid me pole kunagi soovinud ega üritanud osta raha eest mõjuvõimu Eesti erakondadelt. Me kinnitame, et antud selgitustele pole meil midagi lisada; me palume ajakirjanduselt võimalust tegeleda kahe segipööratud pereelu kordasaamisega," lisavad nad.

Juhaste ja Künnap ütlevad, et on rääkinud annetuse kohta kogu tõe. "Martin Künnap on ajanud enda ärisid nii hästi või halvasti kui oskab, aga pole kunagi soovinud selleks üheltki erakonnalt teeneid, ei avalikke ega varjatud.
Üha pöörasemaks paisuvad vandenõuteooriad on asetanud meid ajakirjanduse rünnaku alla, kus me ei saa tõestada enda süütust ja seaduskuulekust. Me oleme sattunud massilise kriitika alla sotsiaalmeedias. Selle tõttu on tänaseks jäädavalt muutunud kahe perekonna elu, selle all kannatavad juba rängalt meie lähedased, teiste seas viis alaealist last," seisab pöördumises.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: