Trump lükkas oma kampaaniaürituse mustanahaliste püha tõttu päeva võrra edasi

USA president Donald Trump.
USA president Donald Trump. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS / Jonathan Ernst

USA president Donald Trump lükkas Oklahomas toimuva valimisürituse päeva võrra edasi, et see ei satuks orjanduse lõppemise aastapäevale Ameerika Ühendriikides.

Trump teatas, et alustab Oklahoma valimiskampaaniat 19. juuni asemel 20. juunil, et avaldada austust orjanduse lõppemise aastapäevale. Trumpi esialgne Oklahoma kampaania alustamise päev sai palju kriitikat, kuna see langes USA mustanahalise kogukonna jaoks märgilisele Vabaduse päevale, millega märgitakse päeva, mil Texases kaotati orjus.

"Paljud mu afroameeriklastest sõbrad ja toetajad on minu poole pöördunud, et soovitada (kampaaniaürituse) kuupäeva muutmust austamaks seda aastapäeva ja kõike seda, mida see esindab," kirjutas Trump Twitteris.

Texas oli viimane Konföderatsiooni kuulunud osariik, mis 1865. aastal allus president Abraham Lincolni määrusele ja vabastas kõik seni orjuses peetud inimesed.

Trump kavatseb oma valimiskmapaaniat alustada Tulsa linnas, kus 1921. aastal toimus üks USA ajaloo verisemaid rassistide rünnakuid mustanahaliste vastu.

Amerika Ühendriikides kestavad viimaste aastakümnete rahvarohkeimad rassismivastased meeleavaldused devfiisi alla Black Lives Matter (BLM) (Mustanahaliste elud loevad), mis said alguse sellest kui Minneapolise politseinik tappis 25. mail kinnipidamise käigus jõuvõttega mustanahalise George Floydi.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: