Twitter eemaldas Trumpi postituse

Instagrammi postitus sellest, kuidas USA president Ovaalkabinetis Goya kaubamärgi tooteid reklaamib.
Instagrammi postitus sellest, kuidas USA president Ovaalkabinetis Goya kaubamärgi tooteid reklaamib. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Sotsiaalmeedia platvorm Twitter võttis maha USA presidendi Donald Trumpi edastatud postituse kampaania-stiilis videoga, viidates selle suhtes esitatud autoriõigusi puudutavale kaebusele.

Videolõik, milles kasutati ansambli Linkin Park muusikat, kadus laupäeva õhtul Trumpi säutsude seast ning seda asendas kiri, milles selgitati, et postitus võeti maha autoriõiguste omaja palvel.

Kuvatõmmis eemaldatud säutsust. Autor/allikas: ERR

Trumpi edastatud postituse oli teinud Valge Maja sotsiaalmeediajuht Dan Scavino. Twitter asendas selle oma selgitusega pärast seda, kui oli saanud vastava kaebuse ettevõttelt Machine Shop Entertainment, mis kuulub platvormi LinkedIn andmeil Linkin Parkile.

"Me vastame autoriõiguse omajate või nende esindajate kehtivatele kaebustele," teatas Twitter oma avalduses.

Valge Maja ei ole juhtunut kommenteerinud.

Twitter alustas Trumpi postituste tsenseerimist mais ning on sellest alates korduvalt presidendiga vastasseisu sattunud. Platvorm on mitu korda Trumpi postituse kas kustutanud või täiendanud seda kommentaariga kas viidates autoriõigustele või sellele, et presidendi säuts võis minna vastuollu Twitteri käitumiskoodeksiga.

Viimati eemaldas Twitter 30. juunil Trumpi postituse tema fotoga, kuna sai sellekohase taotluse ajalehelt The New York Times, mille fotograaf on pildi autor.

Mais lisas Twitter hoiatuse Trumpi säutsule, märkides, et president rikub "vägivalda ülistades" platvormi poliitikat, kui ta tunnustas Minneapolise võimusid nende tegevuse eest mustanahalise mehe George Floydi tapmise järel vallandunud rahutuste ohjeldamisel.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: