Keskerakond üritab Narva linnapead oma ridadesse meelitada

Koolirahu väljakuulutamine Narvas
Koolirahu väljakuulutamine Narvas Autor/allikas: Sergei Stepanov

Mitmes Ida-Virumaa omavalitsuses võimu kaotanud Keskerakond üritab enne tuleva aasta oktoobris toimuvaid kohalikke valimisi oma positsiooni parandada. Üks olulisi ülesandeid on Narvas võimu taastamine ja selleks sooviks erakond oma ridades näha Narva linnapead Aleksei Jevgrafovit.

Narva on Keskerakonna jaoks olnud ajalooliselt olulise tähtsusega omavalitsus, ent partei kaotas seal võimu 2018. aasta augustis, kui Jüri Ratasega tekkinud erimeelsuste tõttu lahkusid parteist sealsed linnavolinikud. Parteist lahkus veel mitu Keskerakonna Narva piirkonna liiget.

Nüüd otsib erakonna juhatus võimalusi linnas võimu taastamiseks. Parteitu Narva linnapea Aleksei Jevgrafov kutsuti eelmisel reedel Tallinnasse kohtuma peaminister Jüri Ratasega.

"Kohtumise algatajaks oli peaminister. Rääkisime Narva arengust. Samuti peaminister tahtis minuga paremini tuttavaks saada. Kohtumisel arutasime erinevaid koostöö võimalusi," kommenteeris Jevgrafov ERR-ile.

Küsimusele, kas Jevgrafov plaanib Keskerakonnaga liituda, vastas ta, et sellest on veel liiga vara rääkida. Samas tunnistas Jevgrafov, et Keskerakond on ilmselgelt huvitatud võimu taastamisest Narvas.

Narva linnavolikogu liige, keskerakondlane Tarmo Tammiste tunnistas, et Keskerakond peab Jevrgafoviga tema parteisse astumiseks dialoogi.

"Mõistetav, et kõiki [erakonnast lahkunuid] tagasi ei oodata. Mõndadega räägitakse. Linnapea (Jevgrafov - toim.) ütles ka, kellega koos ta oleks valmis tsentristidega ühinema," teatas Tammiste.

Toom: Ratase käepigistus ei muuda veel kõiki keskerakondlasteks

Keskerakonna Narva piirkonna juht, eurosaadik Yana Toom kommenteeris Ratase kohtumist Jevgrafoviga ja ütles, et kohalike omavalitsuste juhtidega kohtumine on osa peaministri igapäevatööst.

"Mis puudutab Jevgrafovi liitumist Keskerakonnaga, siis ega Jüri Ratas pole kuningas Midas, et tema käepigistus muudaks kõik keskerakondlasteks. Kui Narva linnapea jagab Keskerakonna maailmavaadet, annab ta sellest teada ise, mitte Yana Toomi või kelle iganes vahendusel," ütles Toom.

Samas tõdes Toom, et igal tasemel kontaktid on Narva piirkonnas teretulnud. "Piirkonna arengule aitaks kaasa see, kui kõik osapooled oleksid võimelised loobuma mineviku taagast ja arendama konstruktiivseid suhteid," lausus ta.

"Tuleb mõelda konstuktiivselt, rääkida läbi erinevate osapooltega ning pidada meeles saadud õppetunde - nii heas kui halvas. Erakonnal on Narvas kõva toetus ja me peame olema hästi ettevaatlikud, et mitte valmistada inimestele pettumust," lisas Toom veel.

Narva piirkonna praegust olukorda pidas Toom Keskerakonna vaatevinklist keeruliseks.

Keskerakond kogus viimastel riigikogu valimistel 2019. aastal Ida-Virumaal 13 700 häält (50,7 protsenti valimisringkonna häältest). Valimised varem, 2015. aastal oli Keskerakonnale Ida-Virumaal antud häälte koguarv 20 328 (59 protsenti valimisringkonna häältest).

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: