Elron soovitab reisijatel tipptunnil sõites kanda näomaski

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Elroni rong Balti jaamas Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Ülerahvastatud asendusbusside tõttu kriitika alla sattunud rongifirma Elron tõdeb, et ühistranspordis pole alati võimalik täita 2+2 reegli täitmist ning soovitab ajuti maske kanda. Siiski lubab ettevõte ka sõiduplaani tihendada ja reisijaid paremini teavitada.

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Sven Sester (Isamaa) saatis majandus- ja taristuminister Taavi Aasale (Keskerakond) päringu seoses inimeste turvalisusega Elroni asendusbussides. Raudteeremondi tõttu on praegu asendusbussid kasutusel Harjumaal Keila, Paldiski, Riisipere ja Kloogaranna liinidel.

Sester kirjutas, et terve rongitäie inimeste suunamine ühte või kahte bussi suurendab märkimisväärselt nakatumisohtu koroonaviirusesse, lisades, et selline olukord läheb vastuollu terviseameti soovitusega täita 2+2 nõuet ja tagada inimeste turvalisus.

Elroni turundus- ja kommunikatsioonijuht Mariis Adamberg teatas ERR-ile, et Elron tellib raudteeremondi tõttu Valingu-Keila lõigul asendusbusse vastavalt reisijate arvu statistikale. "Püüame tagada, et kõik reisijad mahuvad mõistlikult bussidesse, kuid alati ei jaotu sõitjad busside vahel ühtlaselt," lisas ta.

Adamberg ütles, et 2+2 reeglit tuleb täita olukorras, kus see on võimalik – nii on ka valitsus seda reeglit kehtestades selgitanud. Ühistranspordis pole 2+2 reegli tagamine alati võimalik ning seetõttu ka ühistranspordile lisanõudeid kehtestatud pole.

"Tipptunniväljumistel, mil nii rongides kui ka bussides on rohkem reisijaid, tasub reisijatel kaaluda näomaski kasutamist nii, nagu seda tehakse teistes Euroopa riikides," sõnas Adamberg.

Ühe bussi ülekoormuse ja teiste busside alatäituvuse vältimiseks lubas Elron parandada reisijate teavitamist busside arvu kohta. Samuti suunavad inimesi klienditeenindajad.

Sõitjate paremaks ära mahutamiseks plaanib rongifirma 25. juunist ka sõiduplaani tihendada.

Toimetaja: Helen Heidemann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: