Pärnu haigla kasutab laste rahustamiseks hologramme

Pärnu Haigla sai endale Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondilt kingituseks hologrammseadme, mis kuvab õhku tuntud multifilmide tegelasi ning aitab seeläbi lastel enne anesteesiat pingeid maandada ja tähelepanu muudelt tegevustelt kõrvale juhtida.

Seadme eesmärk on operatsioonile tulevate laste hirme ja ärevust vähendada, et nad ei keskenduks nii väga meditsiinilistele prodseduuridele. Pärnu Haigla on esimene, kes kasutab seda seadet operatsioonisaalis.

Pärnu haigla anestesioloogia-, operatiiv-ja intensiivraviteenistuse juhataja Raido Paasma ütles, et Pärnu haigla on seadet kasutanud umbes kaks nädalat. "Esmane tagasiside on kindlasti positiivne. Väga paljud lapsed selle asemel, et jälgida, mida meditsiinipersonal teeb enne anesteesia algust, on keskendunud sellele, et milline on järgmine põnev sündmus, mis hologrammseadmest välja tuleb," lausus Paasma.

Sarnane seade on ka Tartus kliinikumi neuroloogia osakonnas ning ka seal on eesmärgiks protseduuride aegne laste ärevuse ning hirmude vähendamine. Tagasiside on ka tartus väga positiivne.

"Meie esimene suunitlus on lapsed, just sellepäras, et esiteks lapsed tulevad vanemate juurest ära, on hirmul. Tavaliselt täiskasvanud inimest on võimalik sõnaliselt paremini juhtida, teda rahustada. Aga laps tihtipeale ei kuule või ei taha kuulda. Ja seetõttu selline väline asi, mis köidaks teda, on kindlasti väga positiivne," rääkis Paasma.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: