Inglismaa loobub juuli alguses suhtlusvahemaa nõudest

Inglismaa loobub kahemeetrise vahemaa nõudest alates 4. juulist.

Briti peaminister Boris Johnson kinnitas parlamendis koroonaviiruse piirangute leevendusi tutvustades, et kui on võimalik hoida kahemeetrist vahemaad, siis tuleks seda teha, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Valitsust survestasid piiranguid leevendama ettevõtjad. Briti peaministri sõnul on nakatumiste päevane arv vähenenud ning on alust uskuda, et teist lainet ei tule.

Praeguse seisuga saavad lapsed hakata septembris taas koolis käima. Samas ei kavatse valitsuse kõiki piiranguid leevendada ning peaminister kutsus inimesi olema endiselt ettevaatlikud.

"Eeldades, et mitte rohkem kui kahe majapidamise rahvas on koos, võivad inimesed vabalt jääda ööseks ainult neile mõeldud majutusse, sealhulgas hotellides ja öömajades ning ka laagripaikades. Peaasi, et kohad hoitaks puhtad," rääkis Johnson.

"Enamik puhkekohti ja turismiatraktsioone avanevad taas, kui nad tagavad ohutuse. Nende hulgas on välised spordiväljakud ja mänguväljakud, kinod, muuseumid, galeriid, teemapargid ja mängusaalid, samuti raamatukogud, klubid ja kogukonnakeskused," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: