Saksa kohus nõudis Facebookilt andmekogumise piirangute täitmist

Saksa föderaalkohus (BGH) andis teisipäeval Facebookile korralduse lõpetada andmete ühendamine, mida sotsiaalmeediahiid teeb, kogudes neid oma tütarfirmade Whatsapp ja Instragram või teiste veebilehtede kaudu.

Saksa föderaalne konkurentsiamet (FCO) oli nõudnud Facebookilt 2019. aasta otsusega sellise andmekogumise ohjeldamist, kuid sotsiaalmeediahiid vaidlustas korralduse.

BGH toetas teisipäeval FCO seisukohta, et Facebook kuritarvitas oma domineerivat positsiooni, sundides kasutajad nõustuma kõigi nende info kogumisega.

"Facebook ei luba ühtegi valikut," ütles kohtunik Peter Meier-Beck.

Kohtunik ütles, et Facebook peab täitma kohtu korraldust, kuni alama astme kohus kaalub firma apellatsiooni.

See on Facebookile tõsine tagasilöök Saksamaal.

Facebook rõhutas, et sotsiaalmeediaplatvormi kasutajatele Saksamaal ei saa olema koheseid muudatusi ning apellatsiooniprotsessi jätkatakse.

FCO ütles 2019. aastal, et kavatseb kehtestada uued piirangud sellele, kuidas Facebook kogub andmeid oma tütarfirmadelt Whatsappilt ja Instagramilt ning muudelt Facebooki funktsioonidega kolmandatelt veebilehtedelt. 

Selle asemel, et nõuda kasutajalt selliste andmete kogumise lubamist kasutaja Facebooki-kontos ühekordse üldtingimuste leppega, tuleb kasutajatelt edaspidi küsida luba tütarfirmade kui ka kolmandate veebilehtede puhul, teatas amet.

"Tulevikus pole Facebookil enam võimalik sundida oma kasutajaid nõustuma sisuliselt piiramatu andmekogumise ja mitte-Facebooki andmete lisamisega nende Facebooki kontodele," ütles FCO juht Andreas Mundt.

"Kui kasutajad nõusolekut ei anna, siis ei saa Facebook neid oma teenustest eemal hoida ning ta peab hoiduma eri allikate andmete kogumisest ja kokkupanemisest."

FCO juht rõhutas, et igasuguse andmekogumise aluseks on vabatahtlik nõusolek. "Kui kasutajad nõusolekut ei anna, siis ei saa Facebook neid oma teenustest eemal hoida ning ta peab hoiduma eri allikate andmete kogumisest ja kokkupanemisest."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: