Portugal taaskehtestas Lissabonis ja selle ümbruses koroonapiirangud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Üksikud puhkajad populaarses Cascais.
Üksikud puhkajad populaarses Cascais. Autor/allikas: SCANPIX / AP

Portugal taaskehtestas teisipäeval pealinnas Lissabonis ja selle ümbruses mõned koroonapiirangud, et hoida uued puhangud kontrolli all.

Valitsuse samm suurendab kartusi, et suvine turismihooaeg saab rängalt kannatada.

Peaminister Antonio Costa ütles esmaspäeval, et Lissabonis kehtestatakse mõned piirangud hoolimata sellest, et 10 miljoni elanikuga riigis on kinnitust leidnud vaid umbes 40 000 koroonanakkust ja veidi rohkem kui 1500 surma.

Uusi meetmeid rakendati pärast seda, kui ametlikest andmetest selgus, et 21. maist 21. juunini registreeriti Lissabonis ja selle ümbruses 9221 uut koroonanakkust.

Alates teisipäevast on pealinna piirkonnas, kus elab umbes 2,8 miljonit inimest, keelatud rohkem kui 10 inimesega kogunemised. Kohvikud ja poed peavad sulgema uksed õhtul kell 20.

Portugal rakendas piiravaid meetmeid üsna pandeemia alguses ja suutis hoida nakkus- ja surmajuhtumite arvu madalal.

Viimasel neljal nädalal on aga registreeritud rohkem juhtumeid 100 000 elaniku kohta kui üheski teises Euroopa riigis, välja arvatud Rootsis.

Portugalis on tavaliselt sel ajal palju välisturiste, kuid see aasta on teistsugune ja turismisektor on tõsises mures.

Väljaspool Lissaboni piirkonda tühistatakse neljapäeval eriolukord, kuid seda pikendatakse Suur-Lissaboni kuuluvas Sintra, Odivelase, Lourese ja Amadora linnas.

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) on hoiatanud, et koroonaviiruse pandeemia kogub järjest hoogu, kuigi paljud riigid Euroopas ja mujal leevendavad piiranguid.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: