Politsei alustas Estonia teatris toimunu uurimiseks menetlust

Foto: Priit Mürk/ERR

Politsei alustas seksuaalse ahistamise paragrahvi alusel meneltlust selgitamaks välja sündmuste kulg ja episoodid seoses väidetega, et Estonia teatri juht Aivar Mäe on käitunud teatri naissoost töötajate suhtes ebasobivalt.

"26. juunil alustati menetlust seksuaalse ahistamise paragrahvi alusel, et välja selgitada täpne sündmuste kulg ja episoodid ning teha kindlaks võimalik ahistamine töökohas. Täname kõiki, kes on juba politsei poole antud juhtumi osas pöördunud," ütles Tallinna kesklinna jaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Jelena Mirošnitšenko.

Politsei palub inimestel, kellel on infot võimalike ahistamisjuhtumite kohta, esimesel võimalusel politsei poole pöörduda.

Eesti Ekspress kirjutas 22. juunil, et rahvusooperi Estonia direktor Aivar Mäe on alandanud ja ahistanud aastaid naiskolleege. Esialgu eitas Mäe süüdistusi ja nimetas neid pahatahtlikeks. Hiljem esitas Mäe avaliku vabanduse.

Eelmisel reedel erakorraliselt kogunenud Estonia nõukogu otsustas käesolevast nädalast puhkusele läinud Mäe esialgu ametisse jätta. Nõukogu teatas usaldusisiku appi kutsumisest. Nõukogu kavatseb selle nädala teises pooles uuesti kohtuda.

Aivar Mäe on lubanud konsulteerida juristiga ja vastavalt sellele oma järgmised sammud astuda. ERR-i portaal püüdis korduvalt Mäega kontakti saada, kuid mees telefonikõnedele ei vastanud.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: