Mäe palus vabandust ja eitas teadlikku alandamist

Aivar Mäe
Aivar Mäe Autor/allikas: ERR

Rahvusooper Estonia direktor Aivar Mäe, keda sel nädalal tabasid süüdistused seksuaalses ahistamises, tegi pöördumise, mille vabandas inimeste ees, keda tema käitumine on kuidagi puudutanud ning kinnitas, et ei ole soovinud kedagi alandada.

Alljärgnevalt avaldab ERR-i uudisteportaal Mäe pöördumise tervikuna:

"Head tänased ja endised kolleegid, kallid sõbrad ja tuttavad, lugupeetud ajakirjanikud!

Mul on siiralt kahju, et minu loomuomaselt ülemeelik huumorisoon ja karakter on minu käitumises väljendunud inimestele moel, mida nad on pidanud ebaviisakaks, ebaväärikaks ja mõnel puhul kohatuks. Ma vabandan südamest inimeste eest, keda see on negatiivselt puudutanud ja kellele olen tahtmatult haiget teinud. Minu käitumisstiilis ei ole olnud kunagi midagi teadlikult pahatahtlikku. Ma ei ole kunagi soovinud kedagi alandada ega panna end ebaväärikalt tundma. Ma vabandan inimeste ees, kes on mulle kaasa elanud ja kellele olen viimastel päevadel muret tekitanud. Sel nädalal toimunu on mind pannud end ümbritsevat ümber hindama ning sügavale enda sisse vaatama. Mõistan, et siit edasi tuleb mul endale loomuomast joviaalsust senisest rohkem ohjata ja mind ümbritsevate kolleegide, sõprade, lähedaste tundeid senisest tähelepanelikumalt hinnata ja tunnetada. Seda ma kindlasti ka teen.

Ilusat jaanipäeva."

Ajaleht Eesti Ekspress avaldas esmaspäeval artikli, milles kirjutas kümnekonna anonüümse Estonia praeguse ja endise töötaja ütlustele tuginedes, et Mäe on aastaid alandanud ja ahistanud naiskolleege, teinud kohatuid seksuaalse alatooniga kommentaare ja kippunud naiskolleege käperdama.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: