Ministeerium pole loobunud politseikooli Paikuse üksuse autodroomi rajamise plaanist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Siseminister Mart Helme kinnitusel on jätkuvalt jõus plaan rajada Pärnumaale politsei- ja piirivalvekolledži Paikuse õppeüksusesse autodroom.

Sisekaitseakadeemia kava laiendada Paikuse õppeüksuse autodroomi on pikalt veninud, sest osa kohalikest elanikest on selle vastu ja on plaani kohtus vaidlustanud. Ühe kohtuasja elanikud kaotasid, aga teine on veel menetluses, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Siseminister Mart Helme ütles pärast politsei- ja piirivalvekolledži autodroomi alaga tutvumist, et alust pole spekulatsioonidel, et autodroomi Paikusele ei tulegi ja üldse kolitakse kogu kool Väike-Maarjasse, kus asub päästekool.

Kui juriidiliselt kõik korda saab, peab tema ministrina hea seisma selle eest, et kõik vajalik oleks olemas nii Väike-Maarja kui ka Paikuse koolil.

"Autodroomiga on selline lugu, et sel hetkel, kui me saame juriidilise kindluse, et ei toimu enam mingeid edasikaebamisi, et kõik need probleemid on lahendatud, siis me saame minna selle asjaga edasi. Need spekulatsioonid, mis on olnud, et Paikuselt kolitakse kõik ära ja viiakse Väike-Maarjasse ja autodroom tuleb ka ainult Väike-Maarjasse, ei pea paika. Väike-Maarja spetsiifika on teine, ta on ikka päästeameti keskne. Ja seal autodroom on, jah, praegu, hetkeseisuga parem ja ka parema perspektiiviga, sest seal saab kasutada autodroomi ka suurte tuletõrjemasinate ja muude masinate õppesõiduks. Aga kui siin probleemid lahendatakse, siis siin on põhimõtteliselt reservmaa olemas, et on võimalik edasi arendada," rääkis Helme.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: