Opositsioon kutsub kokku riigikogu erakorralise istungi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riigikogu täiskogu saal.
Riigikogu täiskogu saal. Autor/allikas: Erik Peinar / riigikogu

Opositsioonilised Reformierakond ja Sotsiaaldemokraatlik erakond kutsuvad tööjõukriisi leevendamise aruteluks kokku riigikogu erakorralise istungi.

Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide fraktsioonid asusid koguma allkirju, et kutsuda esmaspäevaks 6. juuliks kokku riigikogu erakorraline istung, arutamaks tööjõukriisi leevendamise võimalusi, teatas Reformierakonna pressiesindaja.

"Valitsuse meetmed pole olukorda põllumajandussektoris täna leevendanud ning esimesed ettevõtted on tööjõupuuduse tõttu jõudnud väga terava kriisi äärele. Seetõttu teeme ettepaneku arutada parlamendis erakorraliselt Reformierakonna algatatud tööjõukriisi leevendamise eelnõu, mis põhiseaduskomisjonis on esimese lugemise juba läbinud," ütles Reformierakonna fraktsiooni juht Kaja Kallas pressiteate vahendusel.

Kallase sõnul peab valitsus kindlasti pikendama koroonakriisi alguses Eestis viibinud kolmandate riikide töötajate töölubasid aasta lõpuni, vastasel juhul satuvad kriisi järgmised sektorid, näiteks piimandus. "Lahendustega on kiire ja seetõttu usume, et ka valitsuskoalitsioon toetab meie arutelu. Viimasel põhiseaduskomisjoni istungil jäi komisjon seisukohale, et kui probleemid kestavad, tuleb selle seaduse arutamiseks erakorraline istung kokku kutsuda," ütles Kallas.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Indrek Saare kinnitusel on valitsus tööjõukriisi ise tekitanud. "EKRE ministrid vaenavad põllumehi, maasikakasvatajaid on ähvardatud lausa maksuametiga, aga maksuamet maasikaid üles ei korja. Kui midagi otsustavat ette ei võeta, siis jõuab kriis paraku lähiajal ka teistesse põllumajandussektoritesse. Kahju põllumajandusele saab olema suur ja see mõjutab kogu Eesti majandust," lausus Saar.

Riigikogu erakorralise istungjärgu kokkukutsumiseks peab ettepaneku tegema viiendik riigikogu saadikutest.

Reformierakonna fraktsioonil on 101-kohalises riigikogus 34 liiget, sotsiaaldemokraatidel 10 ja lisaks toetab neid Keskerakonnast lahkunud Raimond Kaljulaid.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: