Aserite ühendus palub Laagna tee õnnetust mitte siduda rahvusega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Raske avarii Laagna teel.
Raske avarii Laagna teel. Autor/allikas: ERR

Eesti Aserbaidžaani Kultuurikeskuse esimees saatis siseministrile, õiguskantslerile ja meediale pöördumise, milles palub Tallinnas Laagna teel kahe inimese surma ja mitme inimese vigasaamisega lõppenud liiklusõnnetust mitte kajastada süüdlase rahvusest lähtuvalt.

"Loo kajastamine rahvuse vaatenurgast on loonud hirmuõhkkonna aserbaidžaani kogukonna liikmetes ning täheldatud on ka juhtumeid, kus rahvusköögi toitlustusasutuse teenidajaid nimetatakse "maffia teenriteks", rahvuskaaslaste koolikohtadest gümnaasiumiastmes keeldutakse arusaamatutel põhjustel, kogukonna liikmed on ka muidu pöördumas meie poole palvega teha miskit peatamaks ühiskonnas tehtud vaenulainet," kirjutas kultuurikeskuse esimees Nijazi Gadzijev oma pöördumises.

Tema sõnul peegeldab ajakirjandusväljaannetes avaldatud lugude kommentaaride teravik aserbaidžaani rahvuskaaslasi halvustavaks muutunud fookust. "Ajakirjanduse eesmärk ei saa olla muuta avalikkuse fookust rahvustevahelist vaenu õhutavaks," tõdeb ta.

"Seoses sellega palub aserbaidžaani kogukond mitte kajastada vastava teema lugusid rahvuse vaatenurgast ning võimalusel eemaldada vastavat käsitlust võimaldavad lood avalikust inforuumist," kirjutas Gadzijev.

Ta rõhutas ka, et aserbaidžaani kogukonna liikmed on valdavas enamuses Eesti kodanikud ning nad peavad lugu Eesti põhiseadusest kui "meid kõiki ühendavast ühiskondlikust ülemast kokkuleppest, mida peavad austama ja kaitsma kõik vabariigi kodanikud".

Laagna õnnetuse põhjustanud 20-aastane mees on rahvuselt aser.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: