Seiklusretk "Expedition Estonia" kulges Setomaalt Virumaale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Silver Eensaar

Pühapäeval lõppes Eestis neljandat korda toimunud sportlik seiklusüritus "Expedition Estonia". Ürituse rajameister Silver Eensaar on võtnud eesmärgiks, et lisaks võidu kihutamisele oleks üritusel ka Eestimaad tutvustav roll.

Enam kui veerand tuhande kilomeetri pikkune rada viis võistlejad Setomaalt Virumaa poole. Kontrollpunktides saadi ülevaade, mis selles paigas kunagi on asunud, vahendas "Aktuaalne kaamera". Allikana kasutati Silver Eensaare sõnul päris palju maa-ameti kohapäerimuse kaardirakendust.

"See on võibolla minu isiklik kiiks, aga ma olen elus 25 aastat võistelnud ja nüüd ma olen jõudnud selleni, et vaataks natuke rohkem ka enda ümber, et kus ma seda teen ja kus ma käin. Minu jaoks on selle võistluse korraldamine ja raja koostamine üks võimalus Eestit tundma õppida ja jagada seda infot ka teistega," ütles Eensaar.

"Expedition Estonia" oli üks esimestest koroonaajajärgsetest suurematest võistlustest, mida pikisilmi oodati.

Eensaare sõnul on üks asi sportlased, kes pole end saanud pikalt võistlustel realiseerida. "Aga nagu oli näha, siis tavalised inimesed leidsid kriisi tipphetkedel tee loodusesse. See on avardanud nende vaatevälja, et on olemas ka sellised liikumisharrastuse võimalused, et osaleda üritustel, mis toimuvad looduses, et ei pea seda tegema ainult spordiklubis või staadionil, seal on ka lahe, aga saab ka metsas," ütles Eensaar.

Seiklusvõistlustel läbitakse rada vaheldumisi ratastel, jalgsi ja ka veesõidukitel. Lemmikala sõltub Eensaare sõnul ilmast.

"Kui tuul on vastu, siis ei meeldi ükski ala, aga kui tuul on tagant, siis meeldivad kõik alad. Ja kui üks ala lõpeb, siis unistad järgmisest. Ja kui teine on piisavalt kaua kestnud, siis unistad sellest eelmisest. Saad vaheldust, sul on kogu aeg uued elamused, uued ülesanded ka vaimselt, mida lahendada. Ja uued vaated. Inimesed otsivad põnevust ja looduses liikumine seda pakub," ütles Eensaar.

Võistluse finišisse jõudsid kõige kiiremini kolm meest: meespaaride võiduduo Lauri Malsroos/Rait Pällo ning meeste soloklassi parim Tauno Riibak, kes kõik kulutasid distantsi kläbimiseks 20 tundi, 27 minutit ja 28 sekundit.

Meeste duodest oli teine Sander Linnus/Joosep Tammemäe (21:16.23) ja kolmas Sander Mirme/Riivo Roose (21:23.34). Solo klassi meestest sai teise koha Mattis Alliksoo (22:17.40) ja kolmanda Andres Kaju (25:25.21).

Rattaduodest oli kiireim paar Robert Männa/Mathias Väärsi (24:10.05), parim rattaga solosõitja oli Kaido Vetevool (25:17. 34), parim segapaar oli Viivi-Anne Soots/Kait Vahter (26:17.21), parima naispaarina finišeerus duo Piibe Tammemäe/Eleri Hirv (26:38.30).

 

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: