Nädalavahetusel lisandus kaks uut koroonapositiivset ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi/ERR

Nädalavahetusel tuvastas terviseamet Eestis kaks uut koroonanakkuse kandjat, mõlemad juhud avastati laupäeval, pühapäeval uusi nakatunuid ei lisandunud, ütles terviseameti juhi kohusetäitja Mari-Anne Härma.

Härma kinnitas "Vikerhommikus", et olukord uute nakkusjuhtude osas on Eestis väga rahulik. "Pikaaegne langustrend pole muutunud ja ka jaanipäev ei ole praeguseks andnud mingit järellainetust, nii et praegu on põhjust rahulik olla," rääkis Härma.

Alates 1. juulist edastab terviseamet koroonastatistikat koos pikema epidemioloogilise olukorra hinnanguga korra nädalas kolmapäeviti. Kriisiajast harjumuspäraseks saanud igapäevased pressiteated jätkuvad, kui haigestunuid on ööpäevas viis või rohkem.

Samas saab terviseameti veebilehel ja koroonakaardil tutvuda ka päevase statistikaga. Avaandmeid uuendatakse iga päev kell 10.30.

Kui möödunud kolmapäeval näitas koroonakaart 1989 positiivset testi läbi aegade, siis 5. juuli seisuga näitas koroonakaart 1993 nakatunut. Reedese seisuga vajas haiglaravi kolm inimest. Koroonaviirusega on Eestis surnud 69 inimest.

Seda, miks maailmas koroonaviirusega nakatunute hulk kasvab, on Härma sõnul raske öelda. Põhjustena tuuakse välja nii tervishoiusüsteemide võimekust riigiti, samuti inimeste sotsiaalseid kombeid, aga räägitakse ka demograafilisest olukorrast, eelkõige just eakate inimeste suuremast osakaalust.

Tõenäoliseks uueks laineks sügisel on Eesti valmisolek isikukaitsevahendite osas praegu hea, kinnitas Härma. "Laod on täis ja tuleb juurde. Otsime kohti, kus neid mõistlikult paigutada ja kuidas neid sealt kiiresti edasi saata."

Kuni terviseameti uue juhi leidmiseni on Härma ameti juhi kohusetäitja ning kinnitas, et ise ta juhiks kandideerida ei kavatse, tuues põhjuseks veel napi kogemuse terviseameti töötajana.

"Tunnen, et selleks, et juhina hästi hakkama saada, peavad olema head koostöösuhtes, arstide ja tervishoiutöötajate usaldus, mis tuleb välja teenida. Loodan, et viie aastaga õnnestub usaldus välja teenida ja enesekindlus saavutada, eks siis viie aasta pärast vaatame," ei välistanud Härma terviseameti juhiks kandideerimist tulevikus.

Seni soovib ta jätkata nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna juhatajana, kellena ta asus tööle tänavu jaanuaris. Härmast sai juhi kohusetäitja, kuna eelmisel nädalal lahkus ametist senine juht Merike Jürilo.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: