Ööpäevaga lisandus kaheksa positiivset koroonatesti

{{1594194000000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Koroonaviirus. Autor/allikas: ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 581 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest positiivseks osutus kaheksa testi. Kolm nakatunut said viiruse näiteks sünnipäevapeol, kus osales Venemaalt saabunud haigustunnustega külaline, teatas terviseamet.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus kolm positiivset testi tulemust Ida-Virumaale, neist kaks Narva, neli Harjumaale, neist kaks Tallinnasse, ja üks Järvamaale. Kolmel juhul oli tegemist nakatumisega pereringis. Kahel juhul on nakatumise päritolu hetkel teadmata.

Kolmel juhul nakatuti sünnipäevapeol, kus osales haigustunnustega Venemaalt saabunud külaline, ülejäänud peol osalenud lähevad samuti testimisele.

Nakkuse tõi Venemaalt kaugsõiduautojuht

Kuna piir Venemaaga on suletud ning üle piiri saavad ainult Venemaalt tulevad Eesti kodanikud või need, kel on alaline Eesti elamisluba, uuris ERR terviseametilt, kes oli Venemaalt tulnud nakkuskandja.

Terviseameti meedianõunik Eike Kingsepp ütles, et tegemist oli kaugsõidu autojuhiga ja kuna kaubaveod on endiselt võimalikud, siis tuli mees üle piiri töökohustusi täites. Juuni lõpus osales ta Narva-Jõesuus ühel sünnipäevapeol sõprade-sugulate juures. Peol osales praegustel andmetel kümmekond inimest, kellest kõigiga pole terviseamet veel testimisele suunamiseks kontakti saanud.

Selle kohta, miks mehe haigustunnustele piiril tähelepanu ei pööratud, ei osanud Kingsepp vastata. "Ta võis neid varjata, aga praeguseks on kinnitust leidnud see, et ilmselged haigustunnused tal olid."

Kingsepa sõnul tekitavad taolised juhtumid terviseametnikes kõige enam jõuetusetunnet, kuna praeguseks on juba kuid räägitud, et koroonaviirus on pidude viirus, mis levib just sellises keskkonnas; eemale tuleb hoida inimestest, kellel on haigustunnused ja võtta tõsiselt hoiatust, viirus on väga kergesti nakkav.

"Kahjuks, täna hommikul vaadates numbreid, mis meile tulid ja tehes kohe kiiresti uurimistööd, et mis juhtus, selgus, et tegemist oli järjekordse täielikult välditava juhtumiga. Praegu oleme olukorras, et sinna võib meil tekkida uus nakkuskolle, et nakatumine ei piirdu kolme inimesega. Selline kurb ja pisut nukraks tegev olukord," ütles Kingsepp.

Nakkuskolde tekkimine tähendab seda, et tegemist on ühe kindla algallikaga juhtumiga, mille ümber tekib pere ja tutvuskonna nakatumine. Neid inimesi jälgitakse, kõik kontaktsed kaardistatakse ning soovitatakse karantiini minna, selgitas terviseamet.

8. juuli hommiku seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi kolm inimest, juhitaval hingamisel on üks patsient. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

Tervenenud on 1882 inimest. Neist 1423 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (75,6%), 459 inimese puhul (24,4%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, st ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 110 000 esmast testi, nendest 2003 ehk 1,8 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: