Kiriku Varahaldus kasvatas kasumit ja peab plaani kõrghoone ehituseks

{{1594371420000 | amCalendar}}
Tallinn
Tallinn Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) kinnisvara haldava OÜ Kiriku Varahalduse kasum kasvas mullu 362 000 euroni, kirik peab jätkuvalt plaani Maakri tänavale kõrghoone ehitada.

Kiriku Varahaldus teenis mullu 4,1 miljoni euro suuruse käibe juures 362 000 eurot kasumit, mis on 41 protsenti rohkem kui aasta varem. Aasta varem tegi ettevõte käivet 1,4 miljonit eurot.

Kirik ei ole möödunud majandusaasta aruande kohaselt loobunud plaanist rajada Lennuki ja Maakri tänava nurgale 33-korruseline pilvelõhkuja ning jätkab tänavu detailplaneeringu arendamisega.

Kiriku teatel suurenes müügitulu mullu seoses Eha tänava arenduse müügiga. Aadressile Eha 12 ehitas Kiriku Varahaldus eluhoone.

Kiriku Varahalduse äripindade üürnike voolavus on kasvanud, mistõttu vähenesid tulud ja suurenesid investeeringud üüripindade parandamisse.

Kiriku teatel järgnevate aastate põhiülesandeks üüripindade vakantsi vältimine või selle hoidmine võimalikult väiksemahulisena.

Arendusobjektide osas on jätkuvalt eesmärkideks Maakri tänava kõrghoone projektis detailplaneeringu kehtestamine, Kristiina 10 detailplaneeringu kehtestamine ja Tartu mnt 16a planeeringu käivitamine.

Kiriku Varahaldusele kuuluvad Tallinnas krundid aadressil Kentmanni 6, Kentmanni 12, Magdaleena 12, Tatari 23a, Tatari 25 ja Kuldnoka 4 ning Jõhvis Rakvere tänav 8.

Kõrghoone on detailplaneeringu kehtestamise eelses faasis

Tallinna abilinnapea Andrei Novikovi sõnul liigub Kiriku Varahaldus kõrghoone plaanidega tavapärases tempos edasi. Kõrghoone detailplaneeringu kehtestamise protsess võtab aga aega.

"Detailplaneering on vastuvõtmise eelses seisus," rääkis Novikov. Praegu on käimas kommunaalametiga tehnovõrkude lepingu sõlmimise protsess.

"Pärast seda, kui see on sõlmitud, võime rääkima detailplaneeringu vastu võtmisest," lisas Novikov.

Detailplaneeringuga liidetakse Lennuki 22/Maakri 29 ja Lennuki 24 kinnistud poole ulatuses elamumaa ja poole ulatuses ärimaa sihtotstarbega krundiks ja määratakse ehitusõigus kuni 33 maapealse ja nelja maa-aluse korrusega eluruumidega ärihoone ehitamiseks.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: