ERR käis külas Läänemaal asuvas seenefarmis

Eesti põllumajanduse tutvustamiseks ellu kutsutud avatud talude päev on tänavu kahepäevane. Sellel nädalavahetusel ootavad külalisi kokku enam kui 280 talu ja maa-ettevõtet üle kogu Eesti ja nende seas on ka päris haruldases valdkonnas tegutsejaid.

Läänemaal Männa talus tegutsevas Eesti Seenefarmis käis juba ennelõunal külas palju uudishimulikke, et näha, kuidas kasvatatakse austerservikut ja lõvilakka. Seeni kasvatatakse seal alates möödunud aastast.

Eesti Seenefarmi perenaise Jaanela Poksi sõnul sai seenefarmi idee alguse ajast, mil ta elas Guatemalas. "Meil on seal tegelikult siiamaani toimiv seenekool, seeneakadeemia. Elu juhatas meid lihtsalt tagasi Eestisse ja need teadmised pidi kuidagi siin realiseerima ja meil olid ka võimalused," rääkis ta.

Protsess on mitmeetapiline. Ette tuleb valmistada saepuru- ja põhumass, millega täita kilekotid, kus seened hiljem kasvavad. Niidistik pannakse kilekottidesse arenema kõrvalhoone pööningul asuvas laboratooriumis. Hiljem liiguvad kotid arenevate seentega juba spetsiaalsesse kasvuruumi. Kõik algas austerservikutega.

Seenefarmi peremees Tanel Heinsalu sõnul on austerservikut kõige lihtsam kasvatada. "Seda on kõige lihtsam seenekasvatajal esimese seenena kasvatada, sest tema vajadused, tingimused on väga laia spektriga ja lisaks ta on hästi maitsev seen. Eesti inimesele on austerservik ka juba tuttav," ütles Heinsalu.

 

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: