Padaorus varisenud nõlvad loodetakse taastada reedel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Padaoru teevaring.
Padaoru teevaring. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Teisipäeval tugeva vihmasajuga kõvasti kannatada saanud Tallinna – Narva maantee 120. kilomeetril Padaoru teelõigul alustati täna esmaseid taastamistöid, mis jätkuvad ka reedel. Liiklejad peavad arvestama sellega, et liikus on piirkonnas häiritud.

"Nõlva kindlustamine on aega nõudev, kuid otseselt mitte problemaatiline. Töid tehakse ettevaatlikult, et võimalikult palju säästa olemasolevat katet ning mitte tekitada lisakahjusid. Selge on see, et neljapäevasest päevast ei piisa, aga eeldatavalt reedese päeva jooksul peaks saama uhtumiste osas kõik taastatud," ütles maanteeameti ida teehoiu osakonna juhataja Anti Palmi.

Pärast nõlva kindlustamist on Anti Palmi sõnul eesmärk rajada vete liikumise tagamiseks uus renn. "Praegu ei ole veel kindel, millal on võimalik kogu Padaoru sademeveesüsteem terviklikult ümber ehitada. Kindlasti teeme selle ära hiljemalt järgmise hooaja jooksul," rääkis Palmi.

Kahest kohast tekkisidki nõlva varingud sellest, et olemasolev veeviimar ei suutnud vihmavett teelt ära juhtida ning vesi läks üle maantee ja nõlvad ei pidanud vee survele vastu.

Maanteeamet ei leia vajadust teed liiklusele sulgeda ja liiklust ümber suunata. Piirkonnas juhivad liiklust reguleerijad.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: