Eesti katoliiklased võivad saada esimese pühaku kahe aasta pärast

Foto: ERR

Eesti katoliiklased võivad saada esimese pühaku kiiremini, kui siiani arvata võis. Praeguse seisuga võib peapiiskop Eduard Profittlichi õndsakskuulutamine toimuda Tallinnas kahe aasta pärast.

Vatikanist saadeti Eesti katoliiklastele kehtivusdekreet, millega kiidetakse Eduard Profittlichi märterluse uurimine heaks. Samuti on põhjalikult kontrollitud kõiki Eduard Profittlichi elu ja tegevust puudutavaid dokumente, mis viidi Vatikani 2019. aasta kevadel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Rohkem dokumente Püha Tooli pühakute kongregatsioonile pole vaja esitada. Õndsakskuulutamise protsess on katoliku kirikus väga pikk, kestab palju aastaid ja koosneb mitmest etapist.  

Eesti Katoliku Kiriku pressiesindaja Marge Marie Paas ütles, et Vatikan teeb tõsise taustauuringu. "Vatikan ikkagi uurib väga põhjalikult seda tausta, et kas oli tegemist märtrisurmaga või olid mingid muud pretsedendid. Vatikan tõesti ei lase arvata pühakute hulka lihtsalt niisama, et keegi arvas, et tema võiks olla püha või õnnis märter, kes andis elu mingi ideoloogia eest. Nii see ei käi. See on palju pikem uurimisprotsess. Loodame parimat, et paari aastaga saab see õndakskuulutamise projekt ehk koguteos esitada Rooma paavstile kinnitamiseks," ütles Paas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: