Võrumaal algasid piiriehitustööd ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Võrumaal algasid piiriehitustööd, et ehitada välja 23,5 kilomeetri pikkune piiritaristu. See on esimene lõik valmivast idapiirist, mis saab alguse Eesti-Läti-Venemaa piiri kolmikpunktist ja ülatub kuni Luhamaa piiripunktini.

Riigipiiri väljaehitamise vajalikkusest on räägitud kaua. Asjatundjad rõhutavad, et otsustav pole üksnes ehitusprojekt või raha, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Siseminister Mart Helme meenutas varasemaid piiriläbirääkimisi Venemaaga ja ütles, et praegune suurprojekt on märgilise tähendusega.

"90-ndatel aastatel kuulusin ka suursaadikuna Eesti- Vene piiriläbirääkimiste delegatsiooni. Tol ajal ja pikalt ka teatud inertsiga tagantjärele, oli Eesti suhtumine niisugune, et ajutisele kontrolljoonele me kapitaalseid rajatisi ei tee. Et see oleks nagu märguanne Venemaale, et me loobume Tartu rahust, et me loobume Tartu rahu järgsetest territooriumitest. Nüüd me oleme Venemaale piisavalt selgeks teinud, et Tartu rahu on ja jääb meie riikluse nurgakiviks. Võib-olla tänasel päeval on sümboolselt, poliitilise signaalina palju olulisem, et me need postid siia maasse paneme, kopa maasse lööme ja kõik need rajatised ära ehitame," ütles Helme.

Piiritaristut ehitava GRK Infra tegevjuhi Tarvi Kliimaski sõnul teeb töö keerukaks
hüdroloogiline ja looduslik olukord, sest ehitada tuleb kitsal ribal ja nii, et piiririkkumist ei juhtuks. Selle jaoks on ehitajad saanud ka vastava koolituse.

Politsei- ja piirivalveamet on lubanud tagada ka ehitajate turvalisuse.

Politsei- ja piirivalveameti piirivalveosakonna juht Egert Belitšev ütles, et ehitust on ette valmistatud viis aastat ja tehtud on eeltööd. "Näiteks erinevate seirepositsioonide paigaldamine, piiri tähistamine, piiririba puhastamine. Maismaapiiri osas on tegemist olulise verstapostiga, kus päriselt alustatakse piiritaristu ehitamist kolmikpunktist 23,5 kilomeetri pikkuselt kuni Luhamaa piiripunktini," rääkis Belitšev.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: