Belgia kehtestab ennetavalt karmid suhtlusvahemaa reeglid

Inimesed Antwerpenis jalutamas.
Inimesed Antwerpenis jalutamas. Autor/allikas: SCANPIX / ZUMA

Belgia peaminister avaldas karmid suhtlusvahemaa reeglid, mille eesmärk on vältida kasvava koroonaviiruse puhangu ajal uut üldist liikumiskeeldu.

Peaminister Sophie Wilmesi sõnul on alates järgmisest kolmapäevast lubatud inimestel järgmisel neljal nädalal kohtuda vaid viie inimesega väljaspool oma perekonda. Praegu on lubatud kohtuda 15 erineva inimesega. Piirang ei mõjuta alla 12-aastaseid lapsi.

Avalikel üritustel osalejate arv piiratakse siseruumis 100 ja väliruumis 200 inimesele.

Wilmesi sõnul peaks piirangud olema piisavad, et edaspidi karmimaid keelde vältida ja tagada, et lapsed saavad septembrist kooli naasta.

Peaminister ärgitas inimesi tegema võimalusel kaugtööd ja ütles, et ostlejad peaks edaspidi poes käima üksinda ja piirama poes veedetud aja 30 minutile.

Belgias on koroonaviirusse nakatumised viimastel nädalatel kiirelt kasvanud, seda eriti Antwerpenis.

Antwerpeni linnavõimud teatasid esmaspäeva õhtul, et linnas kehtestatakse öine liikumiskeeld. Linnas suletakse kell 23.00 baarid ja restoranid ning kodanikud on kohustatud koju jõudma kell 23.30 ja seal viibima kella kuueni hommikul.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: