Brüsselist naasnud Epp Ehand jagas "Ringvaates" mantlipärijale muljeid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

ERR-i ajakirjanik Epp Ehand, kes vahendas kolm aastat Brüsselist ja mujalt Euroopast uudiseid Eesti elanikele, jagas "Ringvaates" muljeid ja soovitusi oma mantlipärijale Joosep Värgile.

2017. aastal Brüsselisse läinud Ehand rääkis, et Euroopa korrespondendi töö oli huvitav. "Õppisin palju, pingutasin palju. Põnev oli, raske oli. Kõike oli," kirjeldas ta.

Üks osa tööst Brüsselis on ka mõnikord ööpäevi kestvate koosolekute tulemuste ootamine.

"Ööd ei olnud võib-olla kõige huvitavam. Aga püüda edasi anda seda, mis toimub, mis on nende koosolekute mõte, mis nendest muutub inimeste jaoks, millised on võib-olla võimuvõitlused - see on huvitav. Ja see ei ole ainult Brüssel, Euroopa Liit ja NATO, vaid ka riigid, mis selle ümber on ja väga palju muid lugusid," rääkis Ehand.

Ta tõdes, et ühe inimese jõust kogu Euroopa sündmuste kajastamiseks jääb väheks.

ERR-i uus Brüsseli korrespondent on Joosep Värk. Ta rääkis "Ringvaates", et Ehandi jutt pikkadest ootamistest teda ei hirmuta. "Olen natuke kõrvalt näinud neid öid seal - olen käinud mõnel Ülemkogul ja ka NATO-s kajastamas ja siis natuke kõrvalt näinud. See mind küll ei hirmutanud. Ühtpidi jah, need öötunnid lähevad, aga samas sa saad ka aru, et seal tehakse ikkagi olulisi otsuseid, mida kohapeal paremini tunnetad," rääkis Värk.

Ehand lubas Värgile kaasa anda oma Brüsseli kontaktid ja head sõnad. "Põhiline on head sõnad ja praktiline nõu, mida saan kaasa anda," rääkis ta.

"Soovin palju jõudu, ka seda, et ennast selle juures ikkagi natuke hoida. Ilmselgelt üks inimene ei suuda kõiki Euroopa asju kajastada, osa tuleb jätta Tallinna kolleegidele," ütles Ehand Värgile.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: