Reidi tee veeuputuse põhjus peitus restkaevudes ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna Sadama reisiterminalide juurde suunduv Reidi tee.
Tallinna Sadama reisiterminalide juurde suunduv Reidi tee. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Reidi teel teisipäeval aset leidnud üleujutused põhjustas restkaevudes kasutusel oleva erilahenduse ummistus.

Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti inseneriosakonna juhataja Hannes Vaga sõnas ERR-ile, et Reidi teel on restkaevudes kasutusel lahendus, kus suuremate tahkete osakeste kinnipüüdmiseks on kaevudesse paigaldatud täiendavad sõelad, mis takistavad sõiduteelt restkaevu sattuvate suuremate tahkete osakeste sattumist sademevee pumplasse ning hilisemalt ka merre.

"Auto rataste alt haljasalale pritsitud sademevesi võttis kaasa haljasalal oleva multši, mis omakorda restkaevu jõudes ummistas selle, tekitades vihmasaju ajal mõningates asukohtades Reidi teel lokaalseid üleujutusi," ütles Vaga.

Hannes Vaga lisas, et kolmapäeva, 5. augusti hommikuks olid kõik Reidi teel asuvad sõelad üle vaadatud ja puhastatud ning taastunud on sademevee normaalne äravool.

Reidi tee on 2019. aasta lõpul avatud tänav Tallinna kesklinnas, mis rajati eesmärgiga hajutada kesklinna autoliiklust. 12,5 meetri sügavusel tee all asuv sadeveepumpla on Eesti suurim.

Toimetaja: Liisbeth Rats

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: