Sillamäe sadamas viibival laeval on tuvastatud 11 koroonapositiivset

Foto: Jüri Nikolajev / ERR

Sillamäe sadamasse esmaspäeval saabunud Norra kaubalava Yara Nauma 21 meeskonnaliikmest avastati koroonaviirus 11-l. Enne seda jõudsid laeval käia Sillamäe sadama töötajad, kuid terviseameti hinnangul ei peaks nakkus väljapoole levima, sest kolle isoleeriti kiiresti.

Laeva Yara Nauma meeskonnaliikmetest on kaks inimest praegu haiglas, ülejäänud viibivad laeval kahenädalases karantiinis.

"Nad on paigutatud eraldi tekkidele ja korraldatakse uus testimine nendele, kes on hetkel andnud negatiivse tulemuse. Kuna meeskond väljas ei käinud, ei peaks tekkima kollet väljaspoole seda territooriumi," kommenteeris terviseameti Ida regionaalosakonna juhataja.

Sillamäe sadama andmeil jõudis meeskonnaga suhelda ja laeval viibida kaheksa sadamatöötajat. Kõik nad viibivad praegu isoleerituna oma kodudes ja ootavad koroonaproovide andmist. Karantiinis viibiv laev sadama tööd ei takista.

"Isoleerisime laeva. Laeva peale keegi ei lähe, see seisab eraldi tsoonis, sinna juurde ei saa keegi, välja sealt laevalt keegi ei saa, ülejäänud töö toimub edasi. Nakkus ei levinud," kinnitas Sillamäe sadama turvalisuse ja sisekontrolli teenistuse juhataja asetäitja Urmas Teelahk.

Soomest Sillamäele saabunud laeva lastiks on ammoniaak.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: