Koroonahaigete meremeestega kaubalaev lahkus Sillamäelt tagasi Soome

Koroonaga meremehed Eestisse toonud kaubalaev kolmapäeva keskpäeval Sillamäe sadamas.
Koroonaga meremehed Eestisse toonud kaubalaev kolmapäeva keskpäeval Sillamäe sadamas. Autor/allikas: Jüri Nikolajev / ERR

Kolmapäeva õhtul lahkus Sillamäe sadamast Norra lipu all sõitev kaubalaev, mille pardalt tuvastati 14 koroonaviirusega nakatunut, neist kaks jäi Eestisse haiglasse ning ülejäänud 12 suundus laevaga tagasi Soome.

Terviseameti meedianõunik Eike Kingsepp ütles ERR-ile, et esialgse info kohaselt oli nakatunuid kokku 13, kuid neljapäeval lisandus statistikasse üks viiruspositiivne.

Kingsepa sõnul tegi laevameeskond otsuse minna Soome karantiini ning positiivse testi andnud 12 meeskonnaliikme tervislik seisund oli hea ja arstiabi nad ei vajanud.

"Nad (positiivse testi andnud meeskonnaliikmed – toim.) on siin diagnoositud ja päris maha nad Eesti statisikast lahkumise puhul ei lähe," ütles Kingsepp.

Kingsepp lisas, et hiljem võib nende kohta ametlikku statistikasse tulla lisamärge, mis selgitab, et neil inimestel diagnoosiiti viirus Eestis, kuid nad lahkusid peatselt pärast diagnoosi saamist.

Kahest Eestis haiglas viibivast meeskonnaliikmest on üks Kingsepa sõnul Venemaa ja teie Filipiinide kodakondsusega.

Kaubalaev Yara Nauma seilas Norra lipu all ning saabus Sillamäe sadamasse Soomest 3. augustil. Laeva lastiks oli ammoniaak. Meeskonnaliikmetega puutusid kokku ka Sillamäe sadama töötajad, kes viibivad praegu eneseisolatsioonis.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: