Töötuse määr püsis juulis eelmise kuu tasemel

Töötukassa kontor.
Töötukassa kontor. Autor/allikas: Aili Vahtla/ERR

Juuli lõpus oli töötuna registreeritud Eestis 50 701 inimest ning töötuse määr kerkis 7,8 protsendini, mis on 2,9 protsendipuntki enam kui möödunud aasta juulis. Eelmise kuuga võrreldes püsis töötuse määr samal tasemel.

Registreeritud töötuse määr oli juulis 12,9 protsendiga kõrgeim Ida-Virumaal, kus see oli aasta varem 9,4 protsenti. Kõige vähem oli töötuid oli 4,5 protsendiga Hiiumaal, aasta varem oli näitaja saarel 2,8 protsenti.

Vähenenud töövõimega inimeste osakaal registreeritud töötutest moodustas juulis 23,5 protsenti, aasta varem oli see 32,8 protsenti.

Aastaga kasvas registreeritud töötus noorte seas ehk vanusegrupis 16-24. Kui aasta tagasi moodustas see vanusegrupp 9,9 protsenti kõigist töötutest, siis tänavu juulis juba 12,2 protsenti. Seejuures aga vähenes registreeritud töötus üle 55 aasta vanuste seas, moodustades kõikidest töötutest 21,6 protsenti. Aasta varem oli üle 55-aastaste osakaal töötutest 24,3 protsenti.

Töötutest 52,7 protsenti moodustasid naised ja 47,3 protsenti mehed.

Töötutest moodustas juulis kõige suurema grupi ehk ligi viiendiku varasemalt lihttööd teinud inimesed, neile järgnesid pea samal hulgal inimesed, kelle eelmine töökoht oli müügi- või teenindussektoris.

Registreeritud töötuse statistika kajastab nende töötute arvu, kes on ennast töötukassas töötuks registreerinud.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: