Kadunud töökohad tulevad majutusse ja toitlustusse tagasi

Toitlustuskoht Tallinnas Raekoja platsil.
Toitlustuskoht Tallinnas Raekoja platsil. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Kui eriolukorra ajal langes majutus- ja toitlustusasutuste töötajate arv igal nädalal, siis juunist hakkasid ettevõtted taas töölisi juurde palkama. Aasta alguse tasemest ollakse augusti alguses aga üsna kaugel.

Statistikaameti tööturu kiirstatistika järgi oli Eestis töötajate üldarv juulis stabiilselt üle 630 000. Töötajate arvu kasvu oli näha majutuse ja toitlustuse tegevusalal, kus enne eriolukorda oli hõivatud ligi 30 000 inimest.

Kui mai lõpuks kadus majutuse ja toitlustuse tegevusalalt ligi 5000 töökohta, siis suve edenedes töötajate arv mõnevõrra taastus ning augusti alguses töötas sellel tegevusalal pisut üle 27 000 inimese. "Eelmisel aastal samal ajal oli aga majutuse ja toitlustuse alal tegevaid inimesi üle 33 000," ütles statistikaameti andmeteadur Kadri Rootalu.

Teistel elualadel nii märkimisväärset langust töötajate arvus eriolukorra ajal ei toimunud. Paari protsendi võrra langes töötajate arv kunsti, meelelahtuse ja vaba aja ning töötleva tööstuse valdkonnas.

Ehitusvaldkonnas jäi eriolukorra ajal töötajate arv põhimõtteliselt samaks ning hakkas mai lõpust kasvama. Juba eriolukorra ajal kasvas märkimisväärselt, üle viie protsendi, töötajate arv aga põllumajanduses (koos metsamajanduse ja kalapüügiga).

Maakonniti on aasta algusega võrreldes enim töötajate arv kahanenud Harjumaal (-5602), töösuhete arv vähenes ka Ida-Virumaal (-864) ja Valgamaal (-38). Võrumaal on töötajate arv jäänud täpseks samaks, ülejäänud maakondades aga kasvanud.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: