Hiiumaa uues noortekodus õpivad noored oma probleemidele lahendusi otsima

Hiiumaal Kõpus avati kinnise lasteasutusena uus noortekodu, kus õpitakse oma probleemidele lahendusi leidma. Kinnine lasteasutus ei tähenda, et noori hoitakse ööpäev läbi suletud uste taga, vaid igaühe puhul otsustatakse, milliseid piiranguid on vaja.

Kinnine lasteasutus on mõeldud noortele, kelle käitumine ohustab tõsiselt ennast või teisi. Otsuse sinna suunamiseks peab tegema kohus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Noortekodus õpetatakse neile, kuidas oma tundeid paremini kontrollida ja oma perega suhelda.

Hiiumaa sotsiaalkeskus on sotsiaalkindlustusameti jaoks neljas selline koostööpartner ja seal on kohti kuni kuuele lapsele.

"Meil praegu riigis selline suur andmestik puudub, kui palju meil tegelikult vaja oleks. Mida meie oma tööpraktikas näeme, on see, et meil on teenusekohtade puudus. Täna on meil teenusel 76 noort ja 33 last ootavad, mis saab, kas nad tulevad teenusele või ei tule. Aga me näeme, et meil on neid kohti juurde vaja luua ja me liigume aina rohkem selliste väiksemate üksuste poole ja perepõhiste üksuste poole," selgitas sotsiaalkindlustusameti kinnise lasteasutuse teenuse juht Enelis Linnas.

Hiiumaa sotsiaalkeskuse juhataja Riho Rahuoja sõnul on neil varasem kogemus erivajadustega lastega töötamisest. Kuigi alguses oli hirm, et vajalikke spetsialiste ei õnnestu leida, läks tema sõnul teisiti.

"Mulle öeldi, et sa ei saa iialgi siia Kõppu spetsialiste, kõrgelt haritud spetsialiste ja see natukene hirmutas. Aga kui me hakkasime inimesi otsima, siis oli väga üllatav, kui paljud inimesed olid nõus kaasa lööma ja siia tulema," rääkis ta.

Enelis Linnas lisas, et kinnine lasteasutus ei tähenda, et noored on ööpäev läbi suletud uste taga. Tema sõnul hindavad töötajad kõigi puhul individuaalselt, milliseid piiranguid ja mis mahus noor vajab.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: