Ministeeriumi juhend annab koolidele pigem soovitused kui kohustused

Soovitused, kuidas sel sügisel õppetööga alustada, annab haridusministeerium koolidele järgmise nädala algul. Ministeerium põhjendab juhiste hilist saatmise aega sooviga kasutada neis koroonaviiruse leviku kõige uuemaid andmeid.

Õpetajate ja koolijuhtide puhkused on lõppemas ja algavad ettevalmistustööd uueks õppeaastaks. Sellel aastal oodatakse ka sisendit haridusministeeriumilt ja terviseametilt, et algav kooliaasta viiruse levikule kuidagi hoogu juurde ei annaks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Praegu koolidel juhiseid veel ei ole. Tallinna Pelgulinna gümnaasiumi direktor Tõnu Piibur ei näe selles probleemi.

"Eesti on selline õigusriik, et kooli juhib koolidirektor ja kui see koolidirektor juhendi kätte saab, küllap ta siis õiged otsused langetab vastavalt kooli suurusele, asukohale, ümberkaudsete inimeste soovidele," ütles Piibur.

Haridusministeeriumi asekantsler Kristi Vinter-Nemvalts ütles, et ministeeriumi juhendis on pigem soovitused kui kohustused.

"Selles suhtes koolid tunnevad oma õppijaid, väiksemad koolid ka oma kogukonda, et kui detailidesse nad nende soovituse järgimisel lähevad. Me anname neile kätte mõtted ja punktid, mis tasuks läbi mõelda enne õppeaasta algust. Seal on koolikorralduslikke küsimusi, ka seda, kuidas me saame koolielu korraldada selliselt, et ikkagi vähendada inimestevahelisi füüsilisi kontakte," selgitas asekantsler.

Lisaks on juhendis selgemalt paika pandud ka piirid, et kui koroonaviiruse levik ägeneb või on konkreetses koolis nakkusjuhtumid, siis kelle otsustada ja vastutada on järgnevad sammud.

"Jällegi, kui võtta kevadet kokku, siis see võib-olla oli kõige kriitilisem, et koolijuht oli kahevahel, kas mina otsustan, ministeerium otsustab või keegi kolmas. See kindlasti saab olema juhendites sees," ütles Vinter-Nemvalts.

Juhendis on käsitletud ka koroonaviiruse leviku mustemaid stsenaariume, kuid Vinter-Nemvaltsi sõnul on üleriigiliselt distantsõppele üleminek seejuures väga ebatõenäoline.

Lisaks haridusministeeriumile saadab ka terviseamet juhised viiruse leviku tõkestamiseks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: