Härma: lapselt lapsele koroonaviirus ei taha levida

Õpilased koolis.
Õpilased koolis. Autor/allikas: Marko Tooming/ERR

Koolikeskkonnas levib COVID-19 haigust põhjustav koroonaviirus lapselt lapsele väga harva, samamoodi on teada väga vähe juhtumeid, kus nakkus on levinud õpilaselt õpetajale, ütles terviseameti peadirektori kt Mari-Anne Härma.

Kuigi viimase nakkuspuhangu taga on Eestis olnud noored, peamiselt vanuses 20 kuni 29 eluaastat, siis koolilaste puhul on tänase teadmise juures samalaadne nakatumiste laine võimatu, sest lastelt lastele COVID-19 "ei taha levida", ütles Härma kolmapäeval presikonverentsil.

Härma sõnul levib haigus harva ka lastelt täiskasvanutele. "Kui vaadata kooliperioodi, siis teame, et koolikeskkonnas on väga harva esinenud levikut lapselt lapsele või lapselt õpetajale," märkis terviseameti ajutine juht.

Samas on haridusministeerium pigem ettevaatlik ning koolidele antakse juhised, kuidas õppetööga alustada, alles järgmise nädala algul. Ministeerium põhjendas juhiste hilist saatmise aega sooviga kasutada neis koroonaviiruse leviku kõige uuemaid andmeid.

Juhendis on käsitletud ka koroonaviiruse leviku mustemaid stsenaariume, kuid ministeeriumi hinnagul on üleriigiliselt distantsõppele üleminek väga ebatõenäoline.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: