Tallinna ringtee Väo-Lagedi lõigul ehitatakse välja ühendusteed

Tallinna ringtee Väo lõik.
Tallinna ringtee Väo lõik. Autor/allikas: maanteeamet

Maanteeametil on plaanis ehitada välja käesoleva aasta lõpuks Tallinna ringtee Väo-Lagedi lõigu ühendusteed, ehitus läheb maksma 1,7 miljonit eurot. Praegu samatasandilised ristmikud ehitatakse ümber eritasandilisteks.

Väo ja Lagedi vahele jääv Tallinna ringtee lõik ehitati kahe aasta tagant neljarajaliseks. Kuna maaomandi küsimuste lahendamine on aega võtnud, on tänaseni lõigul kasutuses ajutused liikluslahendused.

Maanteameti põhja teehoiu ehituse osakonna juhtiva insener Viktor Kisseljovi sõnul teeb kogujateede välja ehitamine liikluse turvalisemaks.

"Eesmärk on kindlasti liiklussituatsioon Tallinna ringteel ohutumaks teha ja kindlasti see, et peavad olema eritasandilised ristmikud. Liiklus hakkab toimima läbi tunneli ja ringteel on siis tagatud ainult parempöörded," rääkis Kisseljov.

Samatasandiliste ristmike kaotamine tähendab ka, et kui praegu on lõigul piirkiirus 70 km/h, siis teede valmimisel saab see olema 110 km/h.

Maantee valmis enne ümbritsevaid kogujateid, kuna kaherajaline tee taheti võimalikult kiiresti neljarajaliseks ehitada. Kisseljovi hinnangul sai nii edukalt ohutust tõstetud.

"Täna midagi ümber ei ehitata, foorristmik on sinna pandud ajutiselt. Kohe ei saanud välja ehitada kogujateid sellises mahus seoses eramaade küsimustega. Tänaseks on eramaade küsimused kõik lahendatud ja me saame nüüd lõpuni välja ehitada," ütles ta.

Tallinna ringteel prognoositakse tulevikus üle 20 000 auto ööpäevas.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: