Facebook keelustas blackface'i ning juudivastaste stereotüüpide kujutamise

Facebook.
Facebook. Autor/allikas: SCANPIX/AP PHOTO/Paul Sakuma

Facebook laiendas rassistlike postituste keeldu, suunates uued reeglid otseselt blackface'i kujutamisele ning avaldustele või piltidele, milles öeldakse, et juudid kontrollivad maailma.

Facebooki reeglite järgi on keelatud kirjalikus või illustreerivas vormis postitused, mis on inimväärikust pisendavad, vahendas The Verge. Nüüd on selliste keelatud postituste hulka lisatud karikatuurid mustanahalistest inimestest, kus neid on kujutatud blackface'ina ehk nende rassitunnustega on liialdatud.

Samuti ei tohi kujutada juute maailmavalitsejate või inimestena, kes kontrollivad suuri institutsioone, näiteks meediaettevõtteid, majandust või valitsust.

Facebook on juba varasemast laialdaselt keelustanud vihakõne, kuid ettevõttel on ka detailne nimekiri sellest, mis ei ole lubatud. Näiteks ei tohi Facebookis võrrelda inimesi putukatega ning kasutada teatud sõnu inimeste välimuse kirjeldamiseks, vahendas The Verge.

"Seda tüüpi sisu on olnud alati vastuolus meie vihakõnepoliitikaga," ütles Facebooki poliitikajuht Monica Bickert ajakirjanikele. Ta lisas, et selgesõnaliste näideteta võib aga inimestel üle ilma olla keeruline vihakõne tuvastada.

"Me oleme teinud edusamme vihakõnega võitlemisel meie rakendustes, kuid teame, et peame tegema rohkem selleks, et kõik tunneksid end meie teenuseid kasutades mugavalt," kirjutas Facebooki rikkumatuse eest vastutav asepresident Guy Rosen ettevõtte veebipäevikus.

Facebook andis sel nädalal välja ka raporti, mille järgi kõrvaldas aprillist juunini Facebookist ja Instagramist üle seitsme miljoni väärinfot sisaldava postituse koroonaviiruse kohta. Sealhulgas kõrvaldati valeinfot sisaldavad postitused ravi või ennetusmeetmete kohta. Samuti pani Facebook 98 miljoni postituse juurde valeinfo eest hoiatava märgi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: