Haapsalu turismisuve päästavad siseturistid

Foto: ERR

Haapsalu turismisuvi sai hoo sisse juulis ja esmamulje põhjal tõotab ka august tulla päris hea kuu. Mis saab aga edasi ei oska praegu keegi ennustada, sest see sõltub võimalikust koroona teisest lainest ja sellest, kas rahvusvaheliste reisipiirangute tõttu otsustavad eestlased siseturismi kasuks ka sügisel.

Kui juunis kogus turistide huvi Haapsalu vastu alles hoogu, siis juuli oli turismiga seotud inimeste sõnul juba päris hea kuu ja seda hoolimata sellest, et ei toimunud mitut suurt üritust nagu Ameerika Autode Show ja Joogafestival, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Mullu juulis käis sihtasutuse Haapsalu ja Läänemaa muuseumid erinevates külastuskohtades kokku 26 000 külastajat. Tänavu juulis oli see arv 22 000 ehk üle 80 protsendi eelmise aasta sama perioodi tulemusest. Juunis oli külastajate arv olnud 50 ja 60 protsendi vahel mullusest.

"Kindlasti ei saa mainimata jätta seda, et me läksime suvele vastu talviste hindadega, mis tähendab, et me ei saa omatulu samades mahtudes, kui eelmisel aastal, aga meie eesmärk oli, et me oleme avatud külastajatele ja et meie inimesed ei unustaks ära muuseume," ütles SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid juht Anton Pärn.

Pärn lisas, et praegu teenitakse tasa kevadisest eriolukorrast põhjustatud auku ja tänavune peamine eesmärk on jõuda kulude-tulude osas ühele joonele. Ka majutusasutustes sai suvi hoo sisse juulis. Kui juunis oli spaahotell Laine täituvus natuke üle poole majast, siis juulis oli see 90 protsendi juures.

"Enamus meie külalistest olidki siseturistid. Välismaalaste osakaal oli umbes kuus protsenti," ütles Spaahotell Laine juht Irene Väli.

Ühe Haapsalu tuntuma söögikoha, Müüriääre kohviku omanik Marget Vatku ütleb, et suvi on neil üllatavalt hästi läinud.

"Käibelangus on olnud üllatavalt väike - kuni 10 protsenti. Hooaja alguses planeerisime või prognoosisime kuni 50-protsendilist käibelangust, kuna välisturisti üldse ei ole ja meie Müüriääre klientuurist moodustavad välisturistid päris suure osa. Aga välisturisti ärajäämise on täielikult kompenseerinud siseturistid," rääkis Vatku.

Mida toob sügis ei oska keegi praegu täpselt ennustada. Anton Pärn loodab, et kui teist koroonalainet õnnestub vältida võib see tähendada, et siseturism on aktiivsem ka sügisel, sest rahvusvahelistele reisidele ei pruugi eestlased veel kippuda.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: