Pärnus toimus robotite näitus

Riia ettevõte Robotite Linn näitab Pärnus oma interaktiivset näitust, kus saab tutvuda mitmekümne robotiga üle maailma. Suhelda saab Jaapani ilmakuulsa Pepperiga ja robotkoerale Aibole pai teha.

Robotid on hõivanud Strandi hotelli kõige suurema konverentsisaali ja siin võiks igavust tundmata pool päeva veeta. Kohe ukse juures seisabki Pepper, kes tema poole pöördujale tähelepanelikult otsa vaatab. Robot satub segadusse, kui temaga räägib mitu inimest korraga ja siis lööb ta tantsu lahti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Mõistagi meeldib lastele väga robotkoer Aibo, kes paitamisele sabaliputusega reageerib ja on üldse igavene tore koduloom. Ka ei jäta kedagi ükskõikseks akvaariumis ujuvad robotkalad, mis mõjuvad samamoodi rahustavalt nagu päriskaladki.

Näituse korraldaja Svetkana Colesnik ütles, et Pärnus esitletavad robotid on toodud professionaalsetelt näitustelt mitmest riigist.  

Colesnik ütles, et oma peamiseks auditooriumiks peavad nad lapsi ja seda juba alates 3. eluaastast. Aga kuna näidatakse ka virtuaalset reaalsust, siis huvitab see ka paljusid täiskasvanuid. Tegemist on rahvusvahelise projektiga, mida on korraldajate andmeil külastanud juba neli miljonit inimest paljudest paikadest üle maailma. Ja selleks ei pea Riiga sõitma, vaid robotid tulevad ise kohale.

Külastajatele näidatakse ka robotiteatrit. kus robotid oma oskusi näitavad. Selgub, et nad suudavad teha kõiki liigutusi, mis inimesedki, painutada ette ja taha, seista ühel jalal ja palju muudki. Ja vahel juhtub äpardusi. Nagu inimestelgi.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: