Lukašenko andis korralduse tänavaprotestide organiseerijad maha suruda

{{1597844040000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/AP

Valgevene president Aleksandr Lukašenko andis KGB-le korralduse tuvastada tänavameeleavalduste organiseerijad ja suruda nende tegevus maha nii hästi, kui võimalik, teatas kolmapäeval riiklik uudisteagentuur BelTA.

"Aleksandr Lukašenko andis riikliku julgeoleku komiteele (KGB) korralduse tuvastada tänavameeleavalduste organiseerijad ja suruda maha nende tegevus ning paljastada Valgevene rahutuste rahastamise kanalid," teatas BelTA pärast julgeolekunõukogu kohtumist.

"Ükskõik, kui raske see ka pole, me peame jätkama tööd ja töötama nii hästi, kui suudame," tsiteeris BelTA Lukašenko sõnu.

Minski elanikud on väsinud ja nõuavad rahu ja vaikust. Seega peab siseministeerium ennetama rahutusi üle terve riigi, kuid iseäranis pealinnas Minskis, ütles president kohtumisel.

Valgevene keskvalimiskomitee teatas kolmapäeval, et Lukašenko asub ametlikult presidendiametisse järgmise kahe kuu jooksul, kuid kindlat kuupäeva pole veel paika seatud, vahendas Reuters TASS-i.

Valgevene tugevdab üksuste sõjalist valmidust Poola ja Leedu piiril

Valgevene kaitseminister Viktor Hrenin andis kolmapäeval korralduse esitada ettepanekud sõjalise valmiduse tugevdamiseks Grodno taktikalisel suunal, see tähendab Poola ja Leedu piiri lähedal.

Minister andis korralduse tugevdada operatiivjuhtimist raketidiviisis Totška, diviisis Polonez, droonirühmades, piirivalves ja elektroonilises luures, ütles kaitseministeeriumi pressiteenistus.

Valgevene riiklik julgeolekunõukogu pidas kolmapäeval istungi, president Aleksandr Lukašenko andis korralduse intensiivistada vägede väljaõpet, et täita ülesandeid kavandatud viisil. Ta kutsus pöörama erilist tähelepanu Lääne operatiivsuunale ja sealsetele väeüksustele.

Eelmisel aastal andis Lukašenko korralduse viia õhudessantbrigaad Vitsebskist Grodnosse.

Lukašenko määras Golovtšenko uuesti peaministriks

Lukašenko määras Roman Golovtšenko uuesti peaministriks ning kinnitas uue valitsuse koosseisu, teatas tema pressiteenistus kolmapäeval.

Lukašenko kooskõlastas selle sammu eelnevalt parlamendi alamkojaga.

Kõik jõuministeeriumide juhid säilitasid oma ametikohad.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: