Lukašenko: Valgevene väed läänepiiril on viidud lahinguvalmidusse

Aleksandr Lukašenko.
Aleksandr Lukašenko. Autor/allikas: AP/SCANPIX

Valgevene president Aleksandr Lukašenko kuulutas teisipäeval, et riigi sõjaväeüksused läänepiiril on viidud täielikku lahinguvalmidusse.

Tema väitel on Valgevene suhtes olemas koordineeritud välisoht.

"Me reageerisime sellele ja viisime meie armee lahingüksused meie läänepiirile, viisime need täielikku lahinguvalmidusse," lausus Lukašenko.

"Kaitseminister kandis mulle ette, et kõik on täide viidud ja vastavad üksused on täna valmis oma kohust täitma," vahendas riiklik uudisteagentuur BelTA presidendi sõnu julgeolekunõukogu koosolekul.

Seejuures väljendas Lukašenko kahetsust, et osa eriüksusi tuli tal kasutada riigisiseste protestide mahasurumiseks.

"Veel kord rõhutan: väga kahju, et teatud üksusi, eriti erioperatsioonide üksusi tuli meil kaasata korra loomiseks riigis. Noh, selline on teatud osa meie elanikest. Mitte, et nad ei saa aru, vaid teevad seda meelega," lisas ta.

Lukašenko põhjendas vägede viimist lahinguvalmidusse "välisriikide esindajate väljaütlemistega", täpsustamata, kellest on jutt.

"On tulnud avaldusi lääneriikide esindajate poolt, kelle seas on mõningate riikide juhte, kes ei tea üldse, kus Valgevene asub ja ei tea, mis siin toimub. Kuid sellest hoolimata teevad avaldusi," seletas ta.

"Nagu ütlevad sõjaväelased, sunnib väliskomponent arvestama olukorda ja tegutsema vastavalt," lisas president.

"See tähendab, et meil ilmnevad praegu probleemid mitte ainult seest-, vaid ka väljastpoolt. Ja see, et need on absoluutselt koordineeritud sammud, näeme juba avalikult. Kuid see ei ole veel tipp. Sündmused hakkavad arenema teatud viisil, kuid me saame aru, mis suunas," rääkis Lukašenko.

Valgevenes kestavad ulatuslikud meeleavaldused ja streigid pärast Lukašenko vaidlusalust võitu presidendivalimistel. Lääneriigid ja opositsioon süüdistavad Valgevene võime valimiste võltsimises.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: