Ööpäevaga lisandus 17 positiivset koroonaviiruse testi

{{1597996380000 | amCalendar}}

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 896 koroonaviiruse esmast testi, millest 17 testi tulemus osutus positiivseks. Viimase 14 päeva haigestumus 100 tuhande inimese kohta on 8,4.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus kolm positiivset testi tulemust Harjumaale (kaks Tallinna), üks Tartumaale (Tartu linna), üks Võrumaale, üks Pärnumaale, üheksa Ida-Virumaale ning kahe positiivse testitulemuse andnul puudus rahvastikuregistris registreeritud elukoht, teatas terviseamet.

Harjumaa juhtumite puhul oli ühel juhul tegemist perekondliku nakkusega ning ülejäänud kahe juhtumi nakatumise asjaolud on veel täpsustamisel. Kokku on reedev hommikuse seisuga terviseameti Põhja regionaalosakonna poolt aktiivsel jälgimisel 217 inimest.

Tartumaale ja Võrumaale lisandunud juhtumite puhul on tegemist varasemate nakatunute lähikontaktsetega. Tartumaal on tänahommikuse seisuga aktiivseid koldeid neli: perekondlik kolle – viis haiget, Vabanki puhang 37 nakatunuga, Naiivi puhang 21 nakatunuga ja Shootersi puhang 20 nakatunuga. Lõuna regionaalosakonna poolt on aktiivsel jälgimisel 222 inimest.

Ida-Virumaa üheksa juhtumi puhul on ühel juhul haigus sisse toodud Itaaliast, viiel juhul toimus nakatumine töökohas (Estonia kaevandus), ühel juhul Jõhvi Keldris ja ühel juhul pereringis. Ühe juhtumi puhul on asjaolud veel täpsustamisel.

Jõhvi Keldri koldes on hetkesisuga 20 inimest. Ida regionaalosakonna poolt on aktiivsel jälgimisel 175 inimest.

Pärnumaa juhtum oli sisse toodud Prantsusmaalt. Lõuna regionaalosakonna poolt on aktiivsel jälgimisel 13 inimest.

Estonia kaevanduses peatub koroonaviiruse tõkestamiseks nädalaks ajaks töö

Eesti Energia otsustas reede hommikul inimeste tervise kaitseks peatada Estonia kaevanduse töö nädalaks ajaks, kuna hommikuse seisuga on 12 kaevurit saanud koroonaviiruse diagnoosi. Kokku on testitud 18 kaevanduse töötajat, 6 testi tulemus oli negatiivne.

Esmalt sai koroonaviiruse diagnoosi 19. augustil üks kaevanduse töötaja, misjärel tuvastas ettevõte kõik temaga kontaktis olnud 17 kolleegi ja suunas nad viirusetestile. Ettevõte tuvastab nüüd täiendavalt kõik võimalikud kontaktid, mis viirusekandjatel võisid kolleegidega olla ja suunab ka need töötajad viirusetestile. Estonia kaevanduse töö peatamine puudutab enam kui 700 inimest nii Eesti Energiast kui ka partnerettevõtetest.

Haiglaravil 10 inimest

21. augusti hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 10 inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Koju ei saadetud ühtegi inimest. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid ei avatud.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud, kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 63 inimese elu. Tänaseks on haiglates lõpetatud 400 COVID-19 haigusjuhtumit  387 inimesega.

Eestis on kokku tehtud enam kui 139 tuhat esmast testi, nendest 2244 ehk 1,6 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: