Ida-Virumaal kogunes koroonaviiruse ida töörühm

Foto: Rene Kundla/ERR

Kui Eestis tervikuna on viimase kahe nädala haigestumus 11 inimest 100 000 kohta, siis Ida-Virumaal on vastav näitaja 54. Selleks, et olukorda kontrolli alla saada, kutsuti pärast maikuud esimest korda kokku koroonaviiruse ida töörühm.

Terviseameti kinnitusel on Ida-Virumaa puhul positiivne see, et erinevaid nakkuskoldeid väga palju ei ole, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ta on siiski piiritletud teatud asutustega ja kui me oleme ka lähikontaktsete hulgas tuvastanud, kes võivad olla nakkusohtlikud või on just nakkusperiood, siis ettevõtted on väga koostööaltid - võimalusel annavad vabu päevi või vabu vahetusi, et võimalikke ohte ennetada," ütles terviseameti ida regiooni juhataja Marje Muusikus.

"Aga heameel on seda tõdeda, et nädala lõpus osad aktiivsed haiged saavad terveks, mõned päevad on jäänud, loodame, et see number hakkab vähenema," lisas Muusikus.

Koroonaleviku tõkestamiseks on Ida-Virumaal ajutiselt suletud asutusi, neist tuntumad Estonia kaevandus ja maanteeameti teeninduspunktid.

Nädalavahetusel pannakse Ida-Virumaa keskhaigla juures taas tööle mobiilne testimistelk. Piiratud on avalikud kogunemised.

"Ida-Virumaa kohalikud omavalitsused hoiavad kontrolli all, mida nende haldusterritooriumil tehakse. Ja loomulikult on otsuseid olnud, väliüritusi jäetakse ära. Ja kui üritus toimub, siis kontrollitakse, et ürituse loal toodud nõudeid täidetakse," rääkis COVID-19 ida komisjoni esimees Alar Holzmann.

Politsei on piiranud Ida-Virumaa meelelahutusasutustes öist alkoholimüüki. Samuti on politsei pidanud korrale kutsuma karantiinireegleid rikkuvaid koroonahaigeid.

"Elu on näidanud, et politseid kuulatakse veidi tähelepanelikumalt kui terviseameti töötajaid neis olukordades, kus koroonaviirussesse nakatunu on liikvel. Ja siin saab politsei oma andmetega ja oma tegevusega kõvasti abiks olla," ütles ida prefekt Tarvo Kruup.

Koosolekul otsustati, et kuni olukorra normaliseerumiseni hakkab töörühm kokku saama korra nädalas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: