COVID-19 ida töörühm: kõik algab inimeste endi teadlikkusest

Foto: Rene Kundla/ERR

Eestis on praegu enim positiivseid koroonaviiruse proove andnud inimesi Ida-Virumaal, kus üle 70st koroonahaigest on enamik Jõhvi ja Kohtla-Järve elanikud.

Pärst 17. mai koosolekut neljapäeval esimest korda virtuaalselt kogunenud kohalike omavalitsuste ja erinevate ametkondade COVID-19 ida komisjoni koosolekul toonitati, et oluline on see, et inimesed saaksid aru, et eelkõige sõltub viiruse leviku peatamine igast inimesest endast, vahendasid "Terevisiooni" uudised.

"Kui me tahame täna seda viiruse levikut pidurdada siin Ida-Virumaal, siis kõige õigem ütelus on vastutustundlik käitumine: kui oled haige, siis ole kodus, oled nakatunud, ole isolatsioonis, kuid tuled riskiriigist välismaalt, siis ole eneseisolatsioonis. Samamoodi ka nende inimeste puhul, kes on riskigrupis tervise või ea tõttu, on soovitatav kasutada maske, kindlasti kasutada desovahendeid ja käsi pesta ja kõik selle juurde. Ja loomulikult tuleb vaadata oma käitumist, et igale poole pole vaja minna," ütles COVID-19 ida komisjoni esimees, Päästeameti idakeskuse juht Ailar Holzmann.

Terviseameti ida regiooni juhataja Marje Muusikus lisas: "Oluline on see, et haige inimene ei viibiks kollektiivis. Mõistagi lisaks sellele hingamisteede hügieen, käte hügieen. Panen südamele kaubanduskeskustele ja teistele avalikele asutustele, toitlustusasutustele, et kui vahepeal on desovahendid ukse juurest ära kadunud või tühjaks saanud, siis inimestel oleks ikkagi võimalik käsi desifitseerida."

Puhanguga seoses algab septembri esimesel nädalal Ida-Virumaal koroonaviiruse sõeluuring, kus osaleb umbes 1500 inimest.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: