WHO uuendas maskikandmise soovitust lastele

Foto: Kristi Väät/TTJA

WHO ehk maailma terviseorganisatsiooni soovituse järgi võiksid lapsed vanuses kuus kuni 11 kanda maski, kuid soovituse järgimine sõltub asjaoludest kohapeal.

Koroonaviirusega nakatunud lapsel on WHO seni teadaolevatel andmetel tavaliselt kergemad haigustunnused. Nooremad kui kuueaastased ei peaks maski kandma.

WHO tervisekriisiprogrammi COVID-19 tehniline juht Maria van Kerkhove ütles, et lapsed võivad viirust levitada, kuid nakatamise arvu erinevused sõltuvad vanusest, kus nooremad nakatavad vähem.

"Need uuringud veel kestavad. Seega, kui nakatumine toimub kogukonnas, siis võib see üle kanduda kooli. Peame keskenduma sellele, kuidas vähendada nakatumist koolis. Oleme kirjutanud soovitused, kuidas kooli ohutult taasavada. Kõik nõustuvad, et koolid töötaksid ohutult. Selleks andsime soovitused, mis sisaldavad suhtlusvahemaad, kätepesujaamu ja respiratoorset etiketti ning töötajate ja laste võimalikku maskikandmist," rääkis van Kerkhove.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: