Pompeo: USA toetab Iisraeli sõjalist ülemvõimu Lähis-Idas

Foto: SCNAPIX/SIPA

Ameerika Ühendriigid tagavad Iisraeli sõjalise võimekuse üleoleku Lähis-Idas, kinnitas välisminister Mike Pompeo pärast kohtumist Iisraeli peaministri Benjamin Netanyahuga.

Iisraelis on pärast rahulepingu sõlmimist Araabia Ühendemiraatidega kõlanud hoiatus, et USA võib sellele riigile müüma hakata kõrgtasemel relvi, mis ohustaks Iisraeli julgeolekut. Pompeo ringreisi eesmärk on koguda toetust Iraani vastu sanktsioonide kehtestamiseks, et Teheran ei saaks tuumarelvi.

Pompeo sõnul on see kasulik kogu maailmale. "Paljud liidrid on mulle seda privaatselt öelnud. On aeg vastu seista. On aeg avalikult tunnistada fakti, et Iraan on 18. oktoobril lähedal nende relvade omamisele. Selliste relvade müügist saadud raha kasutatakse kahju tegemiseks mitte ainult Lähis-Idas, vaid ka Euroopas," ütles Pompeo.

"Tahaksin juhtida oma sõprade, eriti Euroopa omade tähelepanu sellele, et kui araablased ja juudid nõustuvad milleski, siis tasub tähelepanu pöörata," märkis Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: