Põltsamaa vald peab hakkama endisel riigimaal roosiaia lilli hooldama

Põltsamaa vallal tuleb hakata Põltsamaa roosiaia kasutada olnud 0,14 hektaril endisel riigimaal roose hooldama. Nii lahenes aastaid maa-ameti ja Põltsamaa roosiaia omaniku vahel kestnud maavaidlus.

Põltsamaa Roosiaia endine omanik Rein Joost küsis 20 aastat tagasi vallavalitsuselt luba tühja maatüki kasutamiseks. Joost istutas sinna sadakond roosi. Aastal 2013 leidis maa-amet aga, et riigimaad omavoliliselt kasutada ei tohi ja sõlmis roosiaia uue omaniku Annela Orasiga kasutuslepingu.

Pärast selle lõppemist soovis maa-amet maa enapakkumise korras erastada, millest roosiaed polnud aga huvitatud, kuna neil on maad piisavalt.

Põltsamaa vallavalitsus palus riigi tootmismaa vormistada üldkasutatavaks maaks. 1400 ruutmeetri maa tasuta võõrandmise Põltsamaa vallale otsustas vabariigi valitsus 13. augustil.

"See jääks siis avalikku kasutusse. Kõik külalised, kes siin käivad, saaksid nautida ka seda ilu siin," avas Põltsamaa abivallavanem Karro Külanurm valla plaane.

Roosiaia omanikuga pole vald praeguseks midagi kokku leppinud. Kui seni suhtles roosiaia omanikuga riik, siis nüüd saab läbirääkimistesse asuda vald, kuidas ala oleks kõige paremini vaadeldav ja läbipääsetav.

Möödunud aasta 13. aprillil kutsus Annela Orasi huvilisi sotsiaalmeedia vahendusel talgutele, et maa-ameti soovitusel maa roosidest puhtaks teha. Maavaidluse tulemusel on roosikinnistu kaotanud suure osa oma esteetilisest väärtusest. Välismaal viibiv Orasi polnud valmis rääkima võimalikust koostööst vallaga ja palus ajakirjanikul nädala pärast tagasi helistada.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: