Kiiruskatsed kinnitasid: rongisõit Tallinnast Viljandisse võiks lüheneda

Foto: Olev Kenk/ERR

Edelaraudtee ja Elron katsetasid teisipäeval Tallinna-Viljandi liinil rongide sõidukiirust 140 km/h. Testrong sõitis Liiva-Kiisa, Türi-Võhma ja Võhma-Viljandi jaamavahedes, kus plaanitakse lähiaastatel piirkiirust tõsta praeguse 120 asemel 140 kilomeetrini tunnis.

Edelaraudtee tee-teenistuse juht Hannes Taube ütles pärast kiiruskatseid, et Tallinna ja Viljandi vahel on tõepoolest võimalik vähendada rongiga liiklemiseks kuluvat aega veelgi.

"Nendel lõikudel igal pool oli võimalik 140-nega sõita. Iseaasi on muidugi see, et kui pikalt. Sest kiirendus on rongil suhteliselt aeglane ja pikematel lõikudel sai täitsa pikalt (suure kiirusega – toim.) sõita," rääkis Taube.

Taube on veendunud, et ühel hetkel teeb Edelaraudtee Elronile ettepaneku sõidugraafikut kiirendada. "Meil on neid lõike rohkemgi, kus on võimalik sõita, aga eks vedaja siis ise otsustab, millistel lõikudel on mõistlik rakendada, millistel mitte."

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: