Hea portreefoto vajab eeltööd, valgust ja silma

Inimeste fotole jäädvustamine tundub esmapilgul lihtne, kuid hea foto saamiseks ja teistest eristumiseks soovitavad fotograafid veidi vaeva näha ja mitte eksida pildistamise põhitõdede vastu. Ida-Virumaal toimunud fotograafide ja modellide suvelaagris jagati muuhulgas kogemusi ning lihviti portreetegemise oskusi.

Portreefotoreostuse vähendamiseks soovitavad asjatundjad fotograafil ja talle poseerijal ehk modellil enne päästikule vajutamist mõelda läbi ja kooskõlastada, millist lõpptulemust soovitakse näha.

"Fotograafi ja modelli vaheline koostöö on väga tähtis, et mõlemad lepivad enne pildistamist kokku õige temaatika ja teavad täpselt, millist pilti mõlemad tahavad kätte saada," rääkis modell Sandra Roosme.

Selleks, et enda tehtud fotoga massist eristuda, tasub pildi tegemiseks võtta veidi aega.

Harrastusfotograaf Marek Kusmin ütles, et juhuslikud klõpsud on väga ühte moodi. "Ehk see fotode mass, mis peale tuleb, ei kõneta meid selle tõttu, et me oleme sellega väga harjunud ja neid tuleb ja tuleb aina peale. Ja siis hakkavadki eristuma fotod, mis on tehtud sügavalt läbi mõeldes, mis pildi peal on ja kuidas me seda kujutame," rääkis Kusmin.

Kusmini sõnul on oluline ka valguse sättimine, sest fotograafia ongi ju iseenesest valgusega joonistamine. "See on väga oluline komponent, sest et saada head pilti, peab olema hea valgus," märkis ta.

Kena portreefoto saamiseks on vaja head silma. "See silmside kaameraga; see, mis silmadest peegeldub, eriti portree puhul on emotsioon oluline. Silmadest tuleb kõik võluda välja pildi peal," ütles Sandra Roosme.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: