Ööpäevaga lisandus 20 koroonapositiivset

{{1598945760000 | amCalendar}}
Nõmme Kalju mängijad.
Nõmme Kalju mängijad. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Viimase ööpäevaga lisandus 20 positiivset koroonatesti. Sellega kerkis Eesti nakatunute hulk 100 000 kohta 14,7-ni.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2235 esmast koroonaproovi, millest 20 tulemus osutus positiivseks.

11 uut haigusjuhtu tuli juurde Harjumaale (neist seitse Tallinna), neli Ida-Virumaale, kaks Saaremaale, üks Lääne-Virumaale, üks Jõgevamaale, üks juhtum on teadmata.

Kolm jalgpallurit

Harjumaa 11 juhust viis on kohalikku päritolu ehk haigestusid nakatunu lähikontaktsed, kolmel juhul viiest on tegu jalgpalliklubi Nõmme Kalju mängijatega.

Mängijaid testiti esmaspäeval Eesti jalgpalliliidu (EJL) initsiatiivil, liidu kriisikomisjoni liikme Mihkel Uibolehe sõnul võtab EJL viiruse leviku takistamist väga tõsiselt.

"Kui seni on meeskonnas toimuvat korraldanud klubi, siis kuna olukord on eskaleerunud, võtab jalgpalliliit selle kriisi juhtimise üle," ütles Mihkel Uiboleht. Jalgpallurid tunnevad end hästi ja viibivad isolatsioonis.

Saaremaa kaks uut haigusjuhtu said alguse lähikontaktist väljaspool Saaremaad elava pereliikmega.

Ida- ja Lääne-Virumaa juhtudest neljal juhul on tegemist senise haige lähikontaktsetega, ühel juhul on haigestumise asjaolud selgitamisel.

Kokku on Ida-Virumaal neli koroonaviiruse kollet: Estonia kaevanduse kolle (54 haigestunut), Jõhvi Keldri kolle (15 haigestunut), Ojamaa kaevanduse kolle (8 haigestunut) ja nii-öelda Ühendkuningriigi kolle, millega tänaseks on seotud 12 haigusjuhtu. Kolle sai alguse Ühendkuningriigis elavate sugulaste külaskäigust Eestisse, viimased kuus koldesse arvestatud haigusjuhtu on seotud Sonda kõrtsi külastamisega 21. augustil.

Terviseameti ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 750 inimese, kellest 98 on haigestunud.

Terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 400 inimese, kellest 71 on haigestunud.

Aktiivseid haigusjuhte on Eestis praegu kokku 195. Haiglaravil on üheksa patsienti, neist ükski pole juhitaval hingamisel. Viimase ööpäeva jooksul uusi haiglapatsiente ei lisandunud ja kedagi haiglast välja ei kirjutatud.

Koroonaviirus on nõudnud Eestis 64 inimese elu.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: